Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Komunikat. Komputer dla Homera 2010

W związku z otrzymaną informacją z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Pomorski informujemy, iż Zarząd PFRON ustalił termin przyjmowania przez Oddziały PFRON, wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu „Komputer dla Homera 2010”

12.08.2011

więcej...

 

BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych  w Gdyni organizuje bezpłatne  (finansowane przez Unię Europejską  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego) szkolenie na certyfikat kompetencji zawodowych  w transporcie drogowym rzeczy lub osób. Szkolenie skierowane jest do pracujących osób dorosłych  posiadających  Orzeczenie o Niepełnosprawności , które  z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem lub uzupełnieniem kwalifikacji poszukiwanych w sektorze LTD – Logistyka, Transport, Dystrybucja.
Głównym celem szkolenia  jest przygotowanie przewoźników i kadr niezbędnych  do funkcjonowania  polskiego transportu w Unii Europejskiej oraz przygotowanie do egzaminu państwowego ( koszt egzaminu również finansowany  ze środków  Europejskiego Funduszu Społecznego) z zakresu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym  CPC.
Termin szkolenia : 12-16.09.2011r.  godziny zajęć : 8.00-15.00
Ilość miejsc ograniczona
Informacji udziela:  dział szkoleń PSPD w Gdyni, ul. Hutnicza 1, tel. 58/663 23 22, szkolenia@pspdgdynia.pl

ZAPRASZAMY

12.08.2011

więcej...

 

Komunikat

W związku z otrzymaną informacją z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Pomorski informujemy, iż Zarząd PFRON ustalił termin przyjmowania przez Oddziały PFRON, wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji programu „Pegaz 2010” w module pomocy w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych poprzez likwidację barier transportowych i w komunikowaniu się w obszarach:

1. obszar A – pomoc w zakupie o montażu oprzyrządowania do samochodu.
2. obszar C – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym wraz z dodatkowym wyposażeniem umożliwiającym jego właściwą eksploatację, wynikająca z rodzaju i zakresu niepełnosprawności
3. obszar E – pomoc w uzyskania prawa jazdy w kategorii B.

Wnioski o przystąpienie do realizacji programu należy składać w Oddziale Pomorskim PFRON od dnia 1 sierpnia do 22 sierpnia 2011 r.

Szczegółowe informacje na temat przedmiotowego programu, wnioski oraz procedury jego realizacji znajdują się na stronie internetowej www.pfron.org.pl Ponadto, można je również uzyskać w siedzibie Oddziału Pomorskiego PFRON w Gdańsku lub telefonicznie nr 58 35 00 534,    58 35 00 533.

05.08.2011

więcej...

 

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie

Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie ogłasza nabór wniosków o przyznanie osobie niepełnosprawnej z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych środków na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej

Komunikat dla osób niepełnosprawnych zainteresowanych podjęciem dziełalności gospodarczej lub rolniczej

05.08.2011

więcej...

 

Piknik Gwiazdy Dzieciom i Nagroda Roku 2011 dla PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie po raz kolejny wzięło aktywny udział w Wielkim Integracyjnym Pikniku GWIAZDY DZIECIOM. Organizatorem imprezy, która odbyła się 23 lipca 2011r. było Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko z Gdańska. Celem tej inicjatywy jest promocja więzi rodzinnych, rodzicielstwa zastępczego, środowiska osób niepełnosprawnych jak również zdrowych relacji międzyludzkich przez wspólną zabawę.

26.07.2011

więcej...

 

Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 10 czerwca 2011 r. odbył się kolejny piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku organizatorem imprezy obok Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie było Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych „Dolina Tęczy” z Kościerzyny, które właśnie rozpoczyna swoją działalność. Miejscem spotkania rodzin zastępczych z terenu powiatu kościerskiego, było Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica”.

13.06.2011

więcej...

 

Wakacje z ryzykiem

W dniu  7 czerwca 2011r. z inicjatywy Punktu Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie oraz Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku w Sali Konferencyjnej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie zorganizowana została konferencja pt; „Wakacje z ryzykiem. Sytuacje kryzysowe związane z sezonem wakacyjnym”. Celem konferencji było przybliżenie zagrożeń na jakie zwłaszcza w okresie wakacyjnym, narażeni są młodzi ludzie.

08.06.2011

więcej...

 

Wyjazd rodzin zastępczych na koncert

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie w dniu 1 czerwca 2011r. zapewniło rodzinom zastępczym wyjazd na koncert do Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

02.06.2011

więcej...

 

Wycieczka rodzin zastępczych do Łeby

Dnia 28 maja 2011r. odbyła się wycieczka do Łeby zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie dla środowiska rodzicielstwa zastępczego. Celem tej jednodniowej wyprawy była popularyzacja ruchu rodzicielstwa zastępczego w Powiecie Kościerskim, jak również integracja wielodzietnych rodzin zastępczych.  

31.05.2011

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl