Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

XII edycja Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty

11 lutego br., w Światowy Dzień Chorego, w Hali Sportowej "Sokolnia" w Kościerzynie odbyła się uroczystość wręczenia Madali im. Matki Teresy z Kalkuty. Organizatorami uroczystości byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Starostwo Powiatowe w Kościerzynie. Patronat Honorowy nad uroczystością objął ks. dr Ryszard Kasyna - Biskup Pelpliński.

Głównym celem tej inicjatywy jest wyłonienie i uhonorowanie osób fizycznych, instytucji i organizacji pozarządowych na terenie Powiatu Kościerskiego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie, koncelebrowanej przez ks. dra hab. Wiesława Śmigla, Biskupa Pomocniczego Diecezji Pelplińskiej, dalsza część uroczystości odbyła się na hali.

Podczas uroczystości, zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę prac oraz stoiska z pracami wykonanymi przez osoby niepełnosprawne za zajęciach terapii zajęciowej. Natomiast oprawę artystyczną uroczystości zapewniły Nina Karpińska i Julia Peplińska z Zespołu Wokalnego Prywatne Gimnazjum "Prymus" w Kościerzynie.

13.02.2015

więcej...

 

KOMUNIKAT

W dniu 29.01.2015 r. Zarząd PFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” na 2015 rok.

Uwaga Wnioskodawcy!

W 2015 roku, z uwagi na ograniczenia w finansowaniu ze środków PFRON wydatków inwestycyjnych, realizowanych będzie 7 z 11 zadań przewidzianych w pilotażowym programie „Aktywny samorząd”, tj. następujące formy wsparcia:

Moduł I:

a. Obszar A Zadanie 2 - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,

b. Obszar B Zadanie 2 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,

c. Obszar C Zadanie 2 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

d. Obszar C Zadanie 3 - pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości,

e. Obszar C Zadanie 4 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości),

f. Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka będącego pod opieką wnioskodawcy, przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką (dziennego opiekuna, niani lub w ramach klubu dziecięcego, punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego),

Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

10.02.2015

więcej...

 

Zapraszamy na uroczystosć wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty

Starosta Kościerski

oraz

Powiatowa Społeczna Rada

 ds. Osób Niepełnosprawnych serdecznie zapraszają na uroczystość wręczenia

Medali im. Matki Teresy z Kalkuty,  

która   odbędzie się  w dniu 11 lutego 2015 r.

w Hali Sportowej  „SOKOLNIA”  w Kościerzynie

Program uroczystości:

10.00-11.00   Uroczysta  Msza Święta w Parafii  pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie

11.30-14.00   Uroczystość wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty

 

 

   

06.02.2015

więcej...

 

Zmiana terminu składania wniosków do Nagrody Starosty Kościerskiego „Serce Kaszub 2015”

Uprzejmie informujemy, że ze względów organizacyjnych, uległ zmianie termin składania wniosków do Nagrody Starosty Kościerskiego „Serce Kaszub 2015” - wnioski należy składać do dnia 20 stycznia 2015 r., do godz. 15.30 (wniosek należy przesłać lub przekazać osobiście do Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, ul. 3 Maja 9c, 83-400 Kościerzyna lub na adres mailowy: promocja@powiatkoscierski.pl ).

13.01.2015

więcej...

 

Zaproszenie do złożenia wniosku konkursowego w XII Edycji Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty

Szanowni Państwo,
informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków konkursowych do XII Edycji Konkursu Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty.
Medal im. Matki Teresy z Kalkuty jest honorową nagrodą przyznawaną raz w roku. Celem konkursu jest uhonorowanie działalności osób niepełnosprawnych oraz osób działających na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Kościerskiego.

Medal przyznaje się w III kategoriach:

  1. Osoby niepełnosprawne działające na płaszczyźnie społecznej.

  2. Osoby działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

  3. Instytucje i organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

 
 Nabór wniosków konkursowych odbywa się w terminie od 13 stycznia 2015 r. do 27 stycznia 2015 r. do godz. 15:00 w sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie z dopiskiem „XII Edycja Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty”, decyduje data wpływu do sekretariatu.

Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie „Medalu im. Matki Teresy z  Kalkuty”  odbędzie  się  11  lutego  2015  r.  w  Światowym  Dniu  Chorego.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu (58) 686-50-05.

Regulamin Przyznania Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty XII EDYCJA za 2014 r.

Wniosek o przyznanie Medalu im.Matki Teresy z Kalkuty XII EDYCJA

 

13.01.2015

więcej...

 

7 stycznia 2015 r. dniem bezpłatnych porad prawnych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie serdecznie zaprasza do skorzystania 

z bezpłatnych porad prawnych.

Bezpłatnych porad prawnych udzielają Adwokaci Komisji Pro Publico Bono działającej przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku 

w każdą pierwszą środę miesiąca w sali nr 12 

Powiatowego Centrum,

przy ul. Krasickiego 4 w Kościerzynie

w godzinach od 17:00 do 19:00.

Najbliższy termin udzielania bezpłatnych porad to 

7 stycznia 2015 r. (środa).

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

02.01.2015

więcej...

 

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 grudnia br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Kościerzynie czynne jest do godz. 13.00. Za utrudnienia przepraszamy.

30.12.2014

więcej...

 

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Kościerzynie czynne jest do godz. 14.00. Za utrudnienia przepraszamy.

 

22.12.2014

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl