Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Dzień Dziecka u „Dobrego Brata”

5 czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie zorganizowało wyjazd dla dzieci z rodzin zastępczych wraz z opiekunami do Centrum Rehabilitacyjno - Rekreacyjnego „Dobry Brat” nad jeziorem Kałębie w Osieku, gdzie na dzieci czekało moc atrakcji. Piknik wokół zieleni i jeziora odbył się pod hasłem „Zaczarowany Dzień Dziecka”. Przez cały czas na głównej scenie grały zaproszone zespoły muzyczne. Na kolorowym, nadmuchiwanym placu zabaw, odbyło się przedstawienie zaprezentowane przez Teatr Qufer pt. ,,Skacz Jak Piłka”. Chętni uczestnicy mogli przejechać na niewielkim dystansie efektownymi motocyklami. Ponadto na uczestników czekał pokaz wielkich baniek mydlanych, a „buźki” dzieciom malowały klauni z fundacji DrClown, odbyły się pokazy „szczudlarzy” i pokazy mistrzów windsurfingu na jeziorze Kałębie. Gośćmi imprezy byli sportowcy - mistrzowie świata i olimpijczycy. Na każdego dziecka na stołach czekało „małe co nieco” oraz dużo prezentów. Wszystkim uczestnikom dopisywał bardzo dobry humor. Miłym akcentem na zakończenie imprezy był koncert gwiazdy polskiej estrady Macieja Miecznikowskiego wraz z zespołem.

09.06.2016

więcej...

 

Sukces naszej wychowanki rodziny zastępczej w konkursie plastycznym w Warszawie

 


(…) w prawdę trzeba wierzyć, a w bajkę chce się wierzyć; w bajkę i ładny sen.

I to się nazywa marzenie.

Janusz Korczak – Kajtuś czarodziej

 

Sukces naszej wychowanki rodziny zastępczej

 w konkursie plastycznym w Warszawie

 

„Moje marzenia” to tytuł konkursu plastycznego skierowanego dla dzieci   i młodzieży od 13 do 18 lat z pieczy zastępczej instytucjonalnej i rodzinnej organizowanego przez Towarzystwo Nasz Dom w Warszawie

Celem Konkursu było popularyzowanie i upowszechnianie myśli społecznej i pedagogicznej Janusza Korczaka w kontekście poszukiwania wartości uniwersalnych dla współczesnej Europy.

W konkursie wzięła udział nasza wychowanka rodziny zastępczej Joanna lat 13, którą jury konkursowe w składzie :Beata Rutkowska, Elżbieta Prządka, Robert Barański pod przewodnictwem artysty grafika Rościsława Szwedowa z Fundacji Świat bez Wandalizmów nagrodziło weekendowym warsztatem artystycznym w Warszawie.

logoGratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

01.06.2016

więcej...

 

OBÓZ SPORTOWY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ

S.R.S. „Szansa Start Gdańsk”

Organizuje obóz sportowy w Ośrodku Mausz

dla osób z niepełnosprawnością ruchową

 

Obóz jest przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością ruchową, z terenu powiatu kościerskiego. Obóz jest organizowany nieodpłatnie.

Na obozie tym, podopieczni skorzystają ze wszystkich dostępnych dyscyplin sportowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Jeżeli wyłoni się osoba, która chciałaby uprawiać daną dyscyplinę, wybraną przez siebie, to natychmiast jest objęta opieką i dalszym szkoleniem w tym kierunku. 

I termin obozu od dnia 07-07-2016 do dnia 14-07-2016.

II termin obozu od dnia 21-08-2016 do dnia 28-08-2016.

Ilość miejsc ograniczona.

Szczegóły i zgłoszenia do dnia 15 czerwca 2016 pod nr tel. 697-718-640
(Leszek Słomiński)

lub do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie
pod nr tel. 58 686-50-05, 58 681-52-69 lub 500-728-545.

 

 

 

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

Przewodniczący Rady

Leszek Słomiński

 

 

 

opracował:

Leszek Prądziński

01.06.2016

więcej...

 

Podziękowania

 

30.05.2016

więcej...

 

Superwizja

Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy wcześniej, serdecznie zapraszamy tzw. „pomagaczy” na spotkanie – superwizję z psycholog Katarzyną Wieczorek. Jest to kontynuacja naszego projektu: Wsparcie pracowników socjalnych i asystentów rodzin powiatu kościerskiego w organizowaniu i prowadzeniu grup samopomocowych i psychoedukacyjnych dla osób będących w kryzysie.

25.05.2016

więcej...

 

Podziękowania

Bardzo się cieszymy, że dzieci z dwóch zawodowych rodzin zastępczych z naszego terenu otrzymały w ramach Konkursu „Najpierw Dziecko” 2015 środki na pokrycie kosztów indywidualnych zabiegów usprawniających, rehabilitacji, korepetycji z matematyki i języka polskiego na łączną kwotę 8.493,33.

Wraz z rodzinami jesteśmy bardzo wdzięczni

Towarzystwu Nasz Dom za przyznaną pomoc finansową.

23.05.2016

więcej...

 

Rodziny zastępcze podnoszą kwalifikacje

13 osób pełniących funkcję rodziców zastępczych rozpoczęło szkolenie mające na celu pogłębienie wiedzy i umiejętności wychowawczych. Zajęcia prowadzone przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, zakładają cykl 8 spotkań. Organizatorzy mają nadzieję, iż oferta przyczyni się do lepszego rozumienia dziecka z zaburzeniami emocjonalnymi i deficytami rozwojowymi, a także konstruktywnego rozwiązywania tych kryzysów.

Szkolenie jest ponadto okazją do wymiany doświadczeń między rodzicami zastępczymi oraz integracją środowiska rodzin zastępczych.

18.05.2016

więcej...

 

Zajęcia Zumby organizowane przez Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego „Dolina Tęczy”

Chcesz poprawić swoją sylwetkę oraz kondycję, a przy tym jeszcze świetnie się bawić? Skorzystaj zatem z oferty Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Dolina Tęczy”. Zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia Zumby – zainspirowanej latynoskimi rytmami fruzji tańca i aerobiku, zaprojektowanych dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych, kondycyjnych lub umiejętnościowych. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godzinach 15.30 – 16.30 i prowadzone są przez profesjonalną instruktorkę. Cena za poszczególne zajęcia uzależniona jest od liczby uczestników i wynosi od 8 do 15 zł.

Jesteś zainteresowana/ny zadzwoń pod numer 58 686 50 05 lub 785 993 121.

Serdecznie zapraszamy! Ilość miejsc ograniczona.

17.05.2016

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl