Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

UWAGA KONKURS -PFRON

Oddział Pomorski w Gdańsku uprzejmie przypomina, iż w dniu 23 maja 2016 r., ogłoszona została XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Otwarte Drzwi na najlepszą pracę magisterską i doktorską.

Do konkursu mogą przystępować absolwenci studiów magisterskich lub doktoranckich oraz osoby, które obroniły pracę doktorską w innym trybie. Prace do Konkursu może zgłosić: dziekan wydziału, dyrektor instytutu, promotor lub recenzent pracy magisterskiej lub doktorskiej. Konkursem objęte są prace magisterskie, które uzyskały ocenę bardzo dobrą oraz rozprawy doktorskie podejmujące tematykę związaną z problematyką osób niepełnosprawnych obronione w okresie do 24 miesięcy przed dniem zgłoszenia pracy do konkursu.

Prace można przesłać pocztą lub złożyć osobiście w kancelarii PFRON w Warszawie do 25 lipca 2016 r.

Szczegółowe zasady udziału w Konkursie zostały opisane na stronie internetowej Funduszu – www.pfron.org.pl w zakładce Konkursy/Statuetki.

Wobec powyższego Oddział Pomorski PFRON zachęca do uczestnictwa w Konkursie.

20.07.2016

więcej...

 

Szkolenie - "Plan Pomocy Dziecku"

Dnia 27 czerwca 2016r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie odbyło się szkolenie  zorganizowane przez Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Kościerzynie, prowadzone przez: „Fundacja Dziecko i Rodzina”  obejmujące  zakres tematyczny „Plan pomocy dziecku – opracowanie i realizacja”; narzędzia pomocnicze do opracowania indywidualnego planu pomocy dziecku – genogram, ekomapa, cele długoterminowe, analiza mocnych stron i potrzeb; techniki pracy z dzieckiem i rodziną  zgodnie z podejściem koncentrowanym na rozwiązaniach. W/w szkoleniu uczestniczyli: pracownicy PCPR, OPS-ów i rodziny zastępcze z powiatu kościerskiego

30.06.2016

więcej...

 

Bezpieczne wakacje

We wtorek 21.06.2016 r. pracownicy Punktu Interwencji Kryzysowej zostali zaproszeni do wzięcia udziału w debacie na temat bezpiecznych wakacji, która skierowana była do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W debacie wzięli udział również pracownicy Policji, MOPS w Kościerzynie oraz Poradni Leczenia Uzależnień przy NZOZ Przychodnia w Kościerzynie. Poniżej krótkie streszczenie tego o czym rozmawialiśmy podczas debaty.

23.06.2016

więcej...

 

Święto Muzyki - Co nam w duszy gra

W sobotę 18.06.2016 r. na hali Sokolnia w Kościerzynie odbyło się Święto Muzyki pod hasłem „Co nam w duszy gra”.
Gościnnie wystąpił Tobiasza Staniszewski - finalista programu "The Voice of Poland".
Podczas imprezy wystąpiła Natalia pełnoletnia wychowanka rodziny zastępczej. Natalia obdarzona jest wyjątkowym talentem wokalnym.
Bardzo dziękujemy Natalii za występ.
Celem imprezy była wspólna zabawa, śpiew i integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, przede wszystkim w aspekcie życia kulturalnego.
Imprezę we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kościerzynie zorganizowało Stowarzyszenia Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON

21.06.2016

więcej...

 

Podziękowania

 

15.06.2016

więcej...

 

Grupa wsparcia dla rodzin zastępczych

W dniu 16 czerwca 2016 r. (czwartek) o godzinie 16:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie (sala nr 12) odbędzie się grupa wsparcia dla rodzin zastępczych. Będzie to ostatnie takie spotkanie przed przerwą wakacyjną.

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny zastępcze.

14.06.2016

więcej...

 

Zapraszamy :)

 

 

09.06.2016

więcej...

 

Świętowali Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego

W sobotę odbył się Dzień Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 10.00 częścią sportowo - rekreacyjną pod hasłem "Sport i muzyka". Stawką rywalizacji był Puchar Dnia Dziecka 2016. Kandydaci o tytuł mistrza rywalizowali w kilku konkurencjach, na przykład grze w bule. Również został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod nazwą "Mój wymarzony Dom". Ponadto w programie znalazły się zabawy ruchowe przy muzyce - Zumba i Mini Disco, zabawy z trenereami piłki nożnej, siatkowej, koszykowej i ręcznej, tor przeszkód, speed-ball oraz występy artstyczne, pokaz karate, kabaret oraz interaktywne zabawy. Istaniała także możliwość obejrzenia strażackiego i policyjnego wozu. Sobotnie świętowanie zwieńczyła bajka na dobranoc "Królewna Śnieżka" w wykonaniu Teatru Art-Re z Krakowa.

Sobotnie święto odbyło się w Miejskim Parku przy ul. 8 Marca i trwało do późnych godzin popołudniowych. Gratulujemy zwycięzcom Pucharu i Konkursu Plastycznego.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc finansową i rzeczową, dzięki której mogliśmy być współgospodarzami imprezy.

09.06.2016

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl