Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

„Zdrowa rodzina trzeźwa rodzina”

W poniedziałek  12.09.2016r. odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowa rodzina trzeźwa rodzina”, którego organizatorem  było Centrum Kultury Kaszubskiej Kościerzynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.
Na początku imprezy zgromadzonych gości przywitali gospodarze imprezy Marzena Hinca oraz Pani Teresa Prajs. Podczas pikniku pogoda dopisała. Rodziny chętnie brały udział w zorganizowanych dla nich grach i zabawach. Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności w lepieniu z gliny, robieniu masła ze śmietany oraz mogli obejrzeć pokaz robienia mydeł, papieru czerpanego. Oprawę muzyczną prowadził Pan Adam Sosnowski oraz Pan Tomasz Rogaczewski. Wszyscy goście pikniku zostali poczęstowani słodyczami,  „pulkami” ze śledziem  w śmietanie, pajdą chleba ze smalcem, drożdżówką, kawą , herbatą. Radziny zastępcze swoją obecnością uświetniły impreze za co serdecznie dziekujemy. Ponadto dziekujemy Panu Mariuszowi Kupper za możliwość cieszenia sie smakiem waty cukrowej.  Następnie uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w różnych konkursach o charakterze ekologicznym i przyrodniczym. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali od organizatorów poniedziałkowego  pikniku nagrody, których sponsorem było Centrum Kultury Kaszubskiej w Kościerzynie oraz Kaufland. Piknik miał na celu pokazanie rodzinom formy spędzania czasu wolnego z dziećmi przede wszystkim promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz integrację rodzin zastępczych z rodzinami biologicznymi. Spotkanie zapoczątkowała prowadzona przez PCPR kampania pod hasłem „Dajmy siebie innym”. Kampania to cykl spotkań i działań o charakterze profilaktyczno- edukacyjno- zdrowotnym. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie serdecznie dziękuję Centrum Kultury Kaszubskiej za gościnę i zaangażowanie w idee rodzicielstwa zastępczego.  Dziękując wszystkim za wspólną zabawę odliczamy dni do kolejnego spotkania!

https://www.youtube.com/watch?v=VEuRpz7xU44&feature=youtu.be

15.09.2016

więcej...

 

Spotkanie superwizyjne w PCPR

Serdecznie zapraszamy pracowników socjalnych i asystentów rodzin na wrześniowe spotkanie superwizyjne z p. Katarzyną Wieczorek, które odbędzie się 21.09.2016r. o godz.10.00 w PCPR.

07.09.2016

więcej...

 

Światowy Dzień FAS

W tym roku po raz pierwszy obchody Światowego Dnia Fas odbędą się również w Kościerzynie. Głównymi organizatorami obchodów jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W akcję włączyło się wiele instytucji z terenu miasta w tym także PCPR. 9 września 2016 r. będzie można uzyskać u nas informacje na temat Alkoholowego Zespołu Płodowego czyli FAS. Serdecznie zapraszamy do naszej siedziby.

Więcej informacji o akcji na stronie: http://mops.kna.pl/swiatowy-dzien-fas

i na stronie Kampanii STOP FAS

www.stop-fas.pl

 

08.09.2016

więcej...

 

Zapraszamy

02.09.2016

więcej...

 

UWAGA KOMUNIKAT Aktualności - Aktywny Samorząd dla studentów

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie ogłasza nabór wniosków w Module II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2016/2017

Termin składania wniosków:  od 1 września do 10 października 2016 r.

 

 

31.08.2016

więcej...

 

Uwaga! Wydłużamy termin składania formularzy rekrutacyjnych do Projektu "Dłoń - start dla młodych z niepełnosprawnością"

Z uwagi na niewielką liczbę kobiet zgłaszających się do udziału w projekcie Zespół Zarządzający Projektem postanowił wydłużyć rekrutację do 12 sierpnia 2016 r.

Dokumenty  rekrutacyjne należy składać do pok. 21 lub sekretariatu pok. 19 Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w godz. poniedziałek, wtorek i czwartek 7:30 - 15:30, środa 7:30 - 17:00, piątek 7:30 - 14:00.

Szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Panie.

08.08.2016

więcej...

 

„Osoba niepełnosprawna na rynku pracy – poradnik dla pracowników i pracodawców”.

Szanowni Państwo,

Fundacja Edukacji Nowoczesnej udostępnia Państwu nieodpłatnie publikację pt.

„Osoba niepełnosprawna na rynku pracy – poradnik dla pracowników i pracodawców”.

Poradnik został przygotowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, w ramach edukacji ekonomicznej. Publikacja zawiera uszczegółowione informacje na temat wsparcia zatrudniania osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. Opracowanie przygotowano w formach dostępnych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Zachęcamy do pobierania i zapoznawania się z opracowaniem oraz do przekazywania informacji o możliwości skorzystania z poradnika. Po przeczytaniu publikacji bardzo prosimy o wypełnianie oraz upowszechnianie i zachęcanie do wypełniania krótkiej ankiety ewaluacyjnej. Wypełnione ankiety posłużą nam także do planowania podobnych projektów – np. w zakresie realizacji szkoleń dotyczących tematyki wspierania zatrudnienia niepełnosprawnych.

Poradnik w wersji PDF:

http://fen.net.pl/wp-content/uploads/2016/06/ON-na-rynku-pracy-poradnik.pdf

Poradnik w wersji epub:

http://fen.net.pl/media/ON-na-rynku-pracy-poradnik.epub

Poradnik w wersji mobi:

http://fen.net.pl/media/ON-na-rynku-pracy-poradnik.mobi

Poradnik w wersjidaisy:

http://fen.net.pl/media/ON-na-rynku-pracy-poradnik_daisy.zip

Poradnik w wersji mp3:

http://fen.net.pl/media/ON-na-rynku-pracy-poradnik_mp3.zip

 

Ankieta dla osoby niepełnosprawnej: http://goo.gl/forms/R0cuaJkWevxo6IEa2

Ankieta dla osoby zawodowo lub społecznie wspierającej osoby niepełnosprawne:

http://goo.gl/forms/Bu28QBDzqszAe5EG3

Ankieta dla pracodawcy zatrudniającego osoby niepełnosprawne:

http://goo.gl/forms/V1Dig336Lt9UqEi93

17.08.2016

więcej...

 

Fundacja Ashoka

Szanowni Państwo,

Fundacja Ashoka to największa na świecie sieć innowatorów społecznych. Poszukujemy ludzi, którzy nie boją się wprowadzać zmian i rozwiązują problemy społeczne a jednocześnie są przedsiębiorczy. 

W tym roku uruchomiliśmy drugą edycję Programu Społeczny StartUp -  programu, w którym otaczamy wsparciem merytorycznym i finansowym przedsiębiorców społecznych. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.spolecznystartup.pl lub mailowo.

http://www.spolecznystartup.pl/wp-content/uploads/2015/04/ludziki6-1000x500.jpg

Społeczny StartUp. Konkurs na innowacyjne przedsiębiorstwo ...

www.spolecznystartup.pl

UNICREDIT FOUNDATION . Zobacz, jak UniCredit Fundation wspiera projekty, które wyróżniają się znaczącym wpływem na społeczeństwo. Czytaj więcej

22.07.2016

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl