Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Już jest! "Stacja Kościerzyna"

Z wielkim entuzjazmem informujemy, iż dnia 16 października 2018r. została oficjalnie otwarta placówka wsparcia dziennego typu podwórkowego. Została ona stworzona w ramach projektu „Uwierz w siebie - kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego" dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 prowadzonego przez Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie. Projekt zakłada wspieranie rodziny w jej funkcjonowaniu i właściwym wypełnianiu ról opiekuńczo- wychowawczych. Skierowany jest do dzieci i ich rodziców. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Ryszard Świlski - Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Henryk Ossowski - Wicestarosta Powiatu Kościerskiego, Michał Majewski – Burmistrz Miasta Kościerzyna, Teresa Preis - Przewodnicząca Rady Miasta Kościerzyna, Grzegorz Piechowski - Wójt Gminy Kościerzyna, Sylwia Trzebiatowska Glok- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie oraz przedstawiciel partnera projektu Marzena Hinca - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, dyrektorzy szkół no i gospodarze miejsca czyli harcerze. „Stacja Kościerzyna” mieści się w budynku Starostwa Kościerskiego - Wydział Komunikacji, przy ul. 3 Maja 8A.

18.10.2018

więcej...

 

23.10.2018

więcej...

 

Grupa wsparcia

Przypominamy rodzinom zastępczym o dzisiejszej tj. 18 października 2018r. grupie wsparcia. Rozpoczynamy o godzinie 16:00

18.10.2018

więcej...

 

Konkurs plastyczny

 

08.10.2018

więcej...

 

 

05.10.2018

więcej...

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie prężnie realizuje projekt pt. „Uwierz w siebie- kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego”

Dążąc do ulepszenia funkcjonowania rodzin zastępczych i dzieci w nich umieszczonych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie realizuje projekt pt. „Uwierz w siebie- kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego”, którego celem jest wspieranie rodziny w jej funkcjonowaniu i właściwym wypełnianiu ról opiekuńczo- wychowawczych dla dziecka w oparciu o Indywidualny Plan Rozwoju . Projekt ukierunkowany jest na zwiększenie dostępu do zdeinstytucjonalizowanych i zintegrowanych usług społecznych w zakresie wsparcia rodziny i pieczy zastępczej.

Projekt w swoich założeniach kierowany jest m. in. do rodzin zastępczych i dzieci w nich umieszczonych mieszkających na terenie powiatu kościerskiego.

Pierwsze kroki w realizacji projektu zostały już podjęte. Rodziny zastępcze biorą udział w warsztatach specjalistycznych: z pielęgniarką, kosmetologiem, logopedą, dietetykiem, z komunikacji z pedagogiem oraz seksuologiem. Rodziny mogą również korzystać bezpłatnie z porad prawnika, psychologa. Dzieci zostały objęte opieką psychologa, psychiatry oraz biorą udział w socjoterapii.

Dnia 22 września 2018r. odbył się Piknik pod hasłem „Rodzinne święto pieczonego ziemniaka”, zorganizowany w ramach projektu „Uwierz w siebie - kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego” organizowany ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska, w którym wzięli udział harcerze i rodziny zastępcze z dziećmi. Atrakcją dnia było: strzelanie z wiatrówki, wspinaczka, dmuchańce, pieczone ziemniaki, poczęstunek (bigos, wata cukrowa, kiełbasa z grilla, słodkości), konkurs dla rodzin „rodzinna skakanka”, przeciągacze. To już drugi Piknik zorganizowany w ramach w/w projekt organizowanym w partnerstwie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska.

02.10.2018

więcej...

 

Pieczone ziemniaki pod hasłem „Rodzinne święto pieczonego ziemniaka”

Pochmurne niebo po chwili piękne słoneczko i delikatny chłodny wiatr… Te trzy elementy określają dzień 22 września 2018r. podczas Pikniku pt. „Rodzinne święto pieczonego ziemniaka” w Strzelnicy w Kościerzynie- jednym słowem trafiła nam się dobra pogoda mimo wszystko . Zabawa zaczęła się punktualnie o godzinie 11.

Związek Harcerstwa Polskiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie zorganizowało w ramach projektu „Uwierz w siebie - kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego” piknik, w którym wzięli udział harcerze i rodziny zastępcze z dziećmi. Atrakcją dnia było: strzelanie z wiatrówki, wspinaczka, dmuchańce, pieczone ziemniaki, poczęstunek (bigos, wata cukrowa, kiełbasa z grilla, słodkości), konkurs dla rodzin „rodzinna skakanka”, przeciągacze. Piknik był kolejnym pretekstem do spotkania się rodzin zastępczych oraz zaprzyjaźnienia się z harcerzami. Oprócz zabawy dla dzieci, dorośli mieli czas dla siebie. Była chwila na rozmowy i wymianę doświadczeń.

Fajnie było spędzić weekendowe popołudnie wraz z rodziną i dziećmi. Miło było słyszeć dobiegający z każdego zakątka śmiech dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom, organizatorom, i wszystkim dobrym duszom, które przyczyniły się do tego, że „Rodzinne święto pieczonego Ziemniaka” wypadło tak świetnie! Najważniejsze podziękowania i brawa należą się druhom i harcerzom. Bez Was – bez Waszych uśmiechów, zaangażowania, radości, pomocy to święto nie miałoby sensu. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca na tym pikniku się nie zakończy.

28.09.2018

więcej...

 

Zaproszenie na piknik

Związek Harcerstwa Polskiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie serdecznie zaprasza harcerzy i rodziny zastępcze z dziećmi w ramach projektu „Uwierz w siebie – kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego na piknik, który odbędzie się dnia 22 września 2018r. w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w godzinach 11.00-15.00.

 

PLAKAT

11.09.2018

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl