Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie prężnie realizuje projekt pt. „Uwierz w siebie- kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego”

Dążąc do ulepszenia funkcjonowania rodzin zastępczych i dzieci w nich umieszczonych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie realizuje projekt pt. „Uwierz w siebie- kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego”, którego celem jest wspieranie rodziny w jej funkcjonowaniu i właściwym wypełnianiu ról opiekuńczo- wychowawczych dla dziecka w oparciu o Indywidualny Plan Rozwoju . Projekt ukierunkowany jest na zwiększenie dostępu do zdeinstytucjonalizowanych i zintegrowanych usług społecznych w zakresie wsparcia rodziny i pieczy zastępczej.

Projekt w swoich założeniach kierowany jest m. in. do rodzin zastępczych i dzieci w nich umieszczonych mieszkających na terenie powiatu kościerskiego.

Pierwsze kroki w realizacji projektu zostały już podjęte. Rodziny zastępcze biorą udział w warsztatach specjalistycznych: z pielęgniarką, kosmetologiem, logopedą, dietetykiem, z komunikacji z pedagogiem oraz seksuologiem. Rodziny mogą również korzystać bezpłatnie z porad prawnika, psychologa. Dzieci zostały objęte opieką psychologa, psychiatry oraz biorą udział w socjoterapii.

Dnia 22 września 2018r. odbył się Piknik pod hasłem „Rodzinne święto pieczonego ziemniaka”, zorganizowany w ramach projektu „Uwierz w siebie - kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego” organizowany ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska, w którym wzięli udział harcerze i rodziny zastępcze z dziećmi. Atrakcją dnia było: strzelanie z wiatrówki, wspinaczka, dmuchańce, pieczone ziemniaki, poczęstunek (bigos, wata cukrowa, kiełbasa z grilla, słodkości), konkurs dla rodzin „rodzinna skakanka”, przeciągacze. To już drugi Piknik zorganizowany w ramach w/w projekt organizowanym w partnerstwie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska.

02.10.2018

więcej...

 

Pieczone ziemniaki pod hasłem „Rodzinne święto pieczonego ziemniaka”

Pochmurne niebo po chwili piękne słoneczko i delikatny chłodny wiatr… Te trzy elementy określają dzień 22 września 2018r. podczas Pikniku pt. „Rodzinne święto pieczonego ziemniaka” w Strzelnicy w Kościerzynie- jednym słowem trafiła nam się dobra pogoda mimo wszystko . Zabawa zaczęła się punktualnie o godzinie 11.

Związek Harcerstwa Polskiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie zorganizowało w ramach projektu „Uwierz w siebie - kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego” piknik, w którym wzięli udział harcerze i rodziny zastępcze z dziećmi. Atrakcją dnia było: strzelanie z wiatrówki, wspinaczka, dmuchańce, pieczone ziemniaki, poczęstunek (bigos, wata cukrowa, kiełbasa z grilla, słodkości), konkurs dla rodzin „rodzinna skakanka”, przeciągacze. Piknik był kolejnym pretekstem do spotkania się rodzin zastępczych oraz zaprzyjaźnienia się z harcerzami. Oprócz zabawy dla dzieci, dorośli mieli czas dla siebie. Była chwila na rozmowy i wymianę doświadczeń.

Fajnie było spędzić weekendowe popołudnie wraz z rodziną i dziećmi. Miło było słyszeć dobiegający z każdego zakątka śmiech dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom, organizatorom, i wszystkim dobrym duszom, które przyczyniły się do tego, że „Rodzinne święto pieczonego Ziemniaka” wypadło tak świetnie! Najważniejsze podziękowania i brawa należą się druhom i harcerzom. Bez Was – bez Waszych uśmiechów, zaangażowania, radości, pomocy to święto nie miałoby sensu. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca na tym pikniku się nie zakończy.

28.09.2018

więcej...

 

Zaproszenie na piknik

Związek Harcerstwa Polskiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie serdecznie zaprasza harcerzy i rodziny zastępcze z dziećmi w ramach projektu „Uwierz w siebie – kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego na piknik, który odbędzie się dnia 22 września 2018r. w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w godzinach 11.00-15.00.

 

PLAKAT

11.09.2018

więcej...

 

Światowy Dzień FAS

Światowy Dzień FAS i Dzień Świadomości FASD obchodzony jest corocznie 9 września i ma na celu uświadomienie przyszłym matkom skutków picia alkoholu w czasie ciąży, jego wpływ na rozwój płodu, a w przyszłości – na możliwy, nieprawidłowy rozwój dziecka.

07.09.2018

więcej...

 

CZEKASZ NA TERMIN REHABILITACJI…

MASZ ZNACZNY STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI… PRZYJDŹ DO NAS !

Korzystne zmiany dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Osoby posiadające orzeczenie o ZNACZNYM stopniu niepełnosprawności będą mogły skorzystać ze świadczeń rehabilitacji leczniczej poza kolejnością.

NIE CZEKAJ, ZAREJESTRUJ SIĘ - Przyjdź ze skierowaniem ( skierowanie jest ważne tylko 1 MIESIAC od daty wystawienia), decyzją/orzeczeniem potwierdzającym znaczny stopień niepełnosprawności – świadczenie rehabilitacyjne będzie udzielone w terminie nie późniejszym niż 7 dni od daty rejestracji. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Zakład Rehabilitacji (I piętro) Więcej informacji pod nr tel. 58/686-02-60 (Rejestracja)

Szczególy na stronie NFZ link ponizej.

http://nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/rehabilitacja-osob-ze-znacznym-stopniem-niepelnosprawnosci,328.html

 

 

09.08.2018

więcej...

 

Zmiana czasu pracy

Szanowni Państwo.

Z uwagi na utrzymujące się upały i fakt, że temperatura powietrza przekracza +30°C, w środę 8 sierpnia br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie pracować będzie wyjątkowo do godziny 15:30.

Za wszelkie niedogodności z tym związane serdecznie przepraszamy.

08.08.2018

więcej...

 

Program „Dobry start” w pieczy zastępczej

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

Program „Dobry start” jest ważnym komponentem kompleksowej i długofalowej polityki rodzinnej. Program ten skierowany jest także do dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej, zarówno w jej formach rodzinnych, jak i instytucjonalnych, a także do osób przebywających w pieczy zastępczej na podstawie art. 37 ust 2 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz osób usamodzielnianych na podstawie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Świadczenie, zgodnie z ww. rozporządzeniem, otrzymają wszyscy wychowankowie pieczy zastępczej do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku osób z niepełnosprawnością – do 24 roku życia, jeśli pobierają naukę w szkole.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić-w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

Wnioski w formie papierowej należy składać w Zespole ds. Świadczeń i Pomocy Instytucjonalnej pokój nr 23, nr tel. 58 686 50 05 wew. 28 w terminie od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

30.07.2018

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl