Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności - Krzywdzenie dzieci – na ...

Krzywdzenie dzieci – na co zwrócić uwagę

powrót

Pracownicy Punktu Interwencji Kryzysowej zostali zaproszeni do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie na spotkanie z pracownikami Oddziału Dziecięcego i Rehabilitacji Dziecięcej, które odbyło się 10 maja 2016 r.  Tematem przewodnim spotkania było : „Krzywdzenie dzieci”.
Jak wiemy, dziecko w każdym wieku powinno doznawać miłości i wsparcia ze strony dorosłych. Krzywdzenie dziecka zawsze negatywnie wpływa na jego rozwój. Obowiązkiem specjalistów jest nie tylko chronić dziecko przed krzywdzeniem, ale także wspierać i edukować rodziców, aby potomstwo mogło wzrastać w dobrych warunkach. Rola pielęgniarek, położnych pracujących z dziećmi i rodzicami jest wyjątkowa: w wielu przypadkach to pracownicy ochrony zdrowia są jedynymi, którzy poza rodzicami mają kontakt z dzieckiem, a więc mogą zaobserwować trudności i problemy rodziny. Spotkanie to miało na celu ukazanie szczególnej pozycji dziecka jako osoby krzywdzonej oraz dostarczenie i przypomnienie wiedzy na temat tego jak skutecznie chronić dziecko przed krzywdzeniem. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i spotkanie. Miałyśmy okazję poznać osoby czujne i wrażliwe na krzywdę i potrzeby małego człowieka. Szczególnie dziękujemy Paniom Pielęgniarkom i w Międzynarodowym dniu Pielęgniarek i Położnych składamy najserdeczniejsze życzenia.

 
Autor: a.m
ostatnia modyfikacja dnia 13 Maja 2016
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl