Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności - Integracja środowiska rodzin zastępczych ...

Integracja środowiska rodzin zastępczych poprzez wspólną zabawę

powrót

Integracja środowiska rodzin zastępczych poprzez wspólną zabawę

15 grudnia 2016 r. odbyło się kolejne „Spotkanie Mikołajkowe” dla rodzin zastępczych. Organizatorem spotkania wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie było Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego "Dolina Tęczy". Spotkanie było niecodzienne. Rozpoczęło się od wspólnego oglądania bajki w Kinie Remus pt.: „Wilk w owczej skórze”, która zainteresowała nie tylko najmłodszych uczestników. Dalsza część spotkania odbyła się na Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Kościerzynie. Niespodzianką tej części imprezy było spotkanie z Mikołajem, który wręczył dzieciom i młodzieży drobne upominki. Symboliczne prezenty otrzymali również rodzice zastępczy, którzy w minionym roku najaktywniej działali na rzecz propagowania idei rodzicielstwa zastępczego oraz wspierali działalność Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego "Dolina Tęczy".

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku zaproszeni goście nie zawiedli. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, co zapewne sprzyjało integracji środowiska rodzin zastępczych, ale i stało się okazją do oderwania się od codziennych obowiązków i problemów. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd, które wprowadziło wszystkich w jeszcze bardziej świąteczny nastrój. Oprawę muzyczną, jak zawsze, przygotowałam Pan Adam Sosnowski. Ostatnim elementem imprezy był słodki poczęstunek. Jak co roku, część rodzin zastępczych przygotowała samorodne wypieku lub przyniosła słodycze, aby podzielić się z wszystkimi. Należy jednak zaznaczyć, iż spotkanie to nie doszłoby do skutku bez pomocy i wsparcia naszych sponsorów. Bogaty program spotkania był możliwy właśnie dzięki ich ofiarności. Uśmiech wszystkich uczestników spotkania, tych młodszych i tych starszych, był dla organizatorów największą nagrodą za włożony trud w przygotowanie spotkania W tym miejscu bardzo dziękujemy za okazane serce i życzliwość wszystkim sponsorom jak i włodarzom miasta za udostępnienie sali.

 
 
Autor: A.K.
ostatnia modyfikacja dnia 22 Grudnia 2016
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl