Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności - IX Festiwal Twórczości Teatralnej ...

IX Festiwal Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

powrót

IX Festiwal Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

22 listopada 2016 r.  w Domu Kultury w Karsinie odbył  się „IX Festiwal Twórczości Teatralnej  Osób Niepełnosprawnych”. Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu i Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu. Otwarcia Festiwalu dokonali Pani Irena Trzcińska Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu, Wicestarosta Kościerski Pan Henryk Ossowski oraz Prezes „Stowarzyszenia” Pani Irena Nguyen Chi.

Na scenie można było podziwiać spektakle teatralne przygotowane przez Mieszkańców 7 Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Wiela. W realizacji projektu pomagali wolontariusze i młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 z Karsina.

Licznie zgromadzona widownia podziwiała talent i zaangażowanie aktorów. Widzowie mieli możliwość obejrzeć różnorodne przedstawienia teatralne: wesołe, śmieszne, refleksyjne i skłaniające do zadumy. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Teatry prezentowały następujące spektakle:
DPS z „Leśny" z Zaskoczyna - Teatr kukiełkowy „o Rybaku i Złotej Rybce",
DPS ze Stanisławia – „Cyrk Magik”,
DPS z Lubkowa- „Cud Recyklingu",
DPS z Chojnic-Baśń o Kopciuszku” w wersji współczesnej,
DPS „Kaszub" z Stawisk-Przedstawienie pt.: „Leń",
ŚDS z Wiela –„Legenda Powstania Państwa Polskiego",
DPS z Cisewia –humorystyczne przedstawienie pt: "Sąsiedzkie porachunki".

Aktorzy w asyście opiekunów grup dobrze się przygotowali do występów i bez tremy odegrali swoje role. Widać było, że przebywanie na scenie sprawia im wielką radość i satysfakcję. Spotkanie było dobra okazją do wymiany doświadczeń i obserwacji efektów  pracy terapeutycznej i dorobku artystycznego poszczególnych Domów.
Po raz kolejny występom przyglądało się Jury w składzie: Ewa Bal, Bożena Wieteska i Maria Bal, podejmując się trudnego zadnia ocenienia inscenizacji i prezentacji startujących w przeglądzie grup teatralnych. Jury wysoko oceniło wartość artystyczną występów. Artyści usłyszeli same komplementy i zasłużone pochwały za swoje prezentacje.
Pamiątkowe statuetki, dyplomy i słodkie upominki otrzymali wszyscy, którzy wystąpili na scenie - bez wyjątku, ponieważ wspaniale się zaprezentowali i zasłużyli na nagrody. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom poczęstunek i dobrą zabawę.

 
 
Autor: L.B.
ostatnia modyfikacja dnia 25 Listopada 2016
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl