Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Mikołajki z PCPR

Dnia 7 grudnia 2010 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie po raz kolejny zorganizowało spotkanie mikołajkowe dla rodzin zastępczych. Impreza odbyła się na Sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego  w Kościerzynie. Spotkanie z Mikołajem, jak co roku, cieszyło się dużym zainteresowaniem szczególnie najmłodszych uczestników.

09.12.2010

więcej...

 

VIII Edycja Konkursu "Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty"

Szanowni Państwo,


Starostwo Powiatowe w Kościerzynie i Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych w Kościerzynie ogłaszają konkurs „Medal im. Matki Teresy z Kalkuty”.

Medal im. Matki Teresy z Kalkuty jest nagrodą prestiżową przyznawaną raz w roku osobom fizycznym, organizacjom pozarządowym i instytucjom z Powiatu Kościerskiego i Województwa Pomorskiego za wyróżniające się działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Celem konkursu jest wsparcie dla rozwoju inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i miejsko - wiejskich poprzez organizację Seminarium informacyjno – promocyjnego VIII Edycja Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty, jak również uhonorowanie tych, którzy obok siebie widzą osoby niepełnosprawne, rozumieją ich potrzeby i bezinteresownie im pomagają.

Nabór wniosków konkursowych rozpocznie się 22 listopada 2010 r. i potrwa do 3 stycznia 2011 r.

Regulamin VIII Edycji Konkursu Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty

19.11.2010

więcej...

 

Informacja w sprawie DNIA OTWARTEGO PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie  informuje, iż w dniu 17 listopada b.r. w siedzibie Centrum odbyło się spotkanie pn.

„Dzień Otwarty Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie”.

19.11.2010

więcej...

 

Informacja w sprawie spotkania osób głuchych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, iż w dniu 15 listopada 2010 r., w siedzibie tutejszego Centrum przy ulicy Krasickiego 4 o godz. 16.00, odbyło  się spotkanie otwarte dla osób głuchych zamieszkałych na terenie Powiatu Kościerskiego.

16.11.2010

więcej...

 

INFORMACJA

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KOŚCIERZYNIE UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE W DNIU  19 listopada 2010r. (piątek)  BĘDZIE PRZYJMOWAĆ INTERESANTÓW do godziny 14:00    ZA WSZELKIE UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY.

08.11.2010

więcej...

 

PCPR otrzymało wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "RÓWNE SZANSE, RÓWNY DOSTĘP"

Dnia 28 października 2010 r., o godz. 16:00 w Młodzieżowym Domu Kultury i Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród VIII edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszy projekt jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminy i powiatu na rzecz środowisk osób niepełnosprawnych „Równe szanse, równy dostęp”.

29.10.2010

więcej...

 

Dzień Seniora w ZUS

W dniu 26 października 2010 r. we wszystkich placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na terenie naszego kraju obchodzono Dzień Seniora. ZUS Inspektorat w Kościerzynie zaprosił tego dnia emerytów i rencistów, wszystkie osoby zainteresowane chcące uzyskać informacji na temat przysługujących im świadczeń. W celu poszerzenia zakresu udzielanych porad zaproszono  tego dnia również inne instytucje między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie czy organizacje – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Pracownicy z Centrum zaprezentowali materiały informacyjne, odpowiadali na pytania, udzielali specjalistycznych porad.

28.10.2010

więcej...

 

KOMUNIKAT

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, iż limit środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczony na działania z zakresu rehabilitacji społecznej w roku 2010 został wyczerpany.

04.10.2010

więcej...

 

INFROMACJA

Informujemy i zapraszamy organizacje pozarządowe oraz fundacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych do składania wniosków na zadania z zakresu organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych. Wnioski na powyższe działania można składać do 30 listopada 2010 r.

 

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (58) 686 50 05 lub 680 00 90

04.10.2010

więcej...

 

Wyróżnienie od PFRON

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie zajęło III miejsce w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszy projekt jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminy i powiatu na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych „RÓWNE SZANSE, RÓWNY DOSTĘP” w kategorii projektów powiatu.

28.09.2010

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl