Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze

Dnia 17 grudnia zakończone zostało szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze. Zakwalifikowane osoby łącznie przeszły 50 – godzinny program szkoleniowy. Rodziny zdobyły wiedzę i zapoznały się z nowymi technikami pracy/współpracy przydatnymi w etapie wychowywania dzieci, jak również pogłębiły swoje nabyte już wcześniej umiejętności opiekuńcze i wychowawcze. Zdobyta wiedza i umiejętności niewątpliwie w dalszym procesie przyczynią się do prawidłowego sprawowania pieczy nad powierzonymi im dziećmi. Ponadto uczestnicy zdobyli także wiedzę dotyczącą kwestii prawnych (m.in. dotyczącą praw i obowiązków rodzin zastępczych). Kandydaci przeszli również badanie psychologiczne.

19.12.2014

więcej...

 

Uwaga silny wiatr !

UWAGA !

W związku z komunikatem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kościerzynie dot. silnego wiatru od godz. 13.00 dnia 12.12.2014 do godz. 06.00 dnia 13.12.2014 uprasza się osoby chcące skorzystać z usług PCPR o ostrożność.

 

11.12.2014

więcej...

 

POGOTOWIE MIGOWE

 

11.12.2014

więcej...

 

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie serdecznie zaprasza do skorzystania
z bezpłatnych porad prawnych.


Bezpłatnych porad prawnych udzielają Adwokaci Komisji Pro Publico Bono działającej przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku

w każdą pierwszą środę miesiąca w sali nr 12
Powiatowego Centrum,
przy ul. Krasickiego 4 w Kościerzynie
w godzinach od 17:00 do 19:00.


Najbliższy termin udzielania bezpłatnych porad to
3 grudnia 2014 r. (środa).

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

01.12.2014

więcej...

 

Festiwal Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

Dnia 13 listopada 2014 r. w Domu Kultury w Karsinie odbył się „Festiwal Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych”. Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu. Projekt realizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na scenie można było podziwiać spektakle teatralne przygotowane przez Mieszkańców zaproszonych Domów Pomocy Społecznej oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Wiela. Publiczność z zainteresowaniem oglądała inscenizacje i podziwiała talent oraz zaangażowanie aktorów.

27.11.2014

więcej...

 

Profilaktyka raka piersi i szyjki macicy

W dniu 28 października 2014 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie odbyło się spotkanie przedstawicieli Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego z pracownikami: pomocy społecznej, placówek opiekuńczo-wychowawczych w Kościerzynie oraz z pracownikami i podopiecznymi PCPR w Kościerzynie.
Celem spotkania było zwiększenie świadomości społeczności lokalnej w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy oraz raka piersi.
Na spotkaniu przeprowadzone zostały działania edukacyjno-informacyjne związane z profilaktyką nowotworową.
Koordynatorzy przeprowadzili również instruktaż samobadania piersi.
Uczestnikom przekazane zostały materiały edukacyjne.

07.11.2014

więcej...

 

Informacja dot. dnia wolnego

UWAGA

 

 DNIA 10 listopada 2014 r. (poniedziałek)

 

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KOŚCIERZYNIE 

BĘDZIE NIECZYNNE

ZA WSZELKIE UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

04.11.2014

więcej...

 

5 listopada bezpłatne porady prawne

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie serdecznie zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych.

Bezpłatnych porad prawnych udzielają Adwokaci Komisji Pro Publico Bono działającej przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku w każdą pierwszą środę miesiąca w sali nr 12 Powiatowego Centrum, przy ul. Krasickiego 4 w Kościerzynie.

Najbliższy termin udzielania bezpłatnych porad to 5 listopada 2014 r. (środa).

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

31.10.2014

więcej...

 

Dofinansowania ze środków PFRON

Informujemy i zapraszamy organizacje pozarządowe oraz fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz osób niepełnosprawnych do składania wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadanie z zakresu organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych, którego realizacja nastąpi w 2015 roku.

Wnioski na powyższe działanie należy składać do 30 listopada 2014 roku.

Wnioski znajdą Państwo w zakładce "Pliki do pobrania". Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. (58) 681 52 69.

07.10.2014

więcej...

 

Spotkanie informacyjne projektu pt.: „Droga do samodzielności”

30 września w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Droga do samodzielności” w ramach „Kompleksowego programu nowych form i metod pracy oraz działania z osobami opuszczającymi formy opieki zastępczej-usamodzielnianymi”.
Na zaproszenie gospodarza spotkania, którym byli pracownicy Starostwa Powiatowego w Lęborku, odpowiedzieli przedstawiciele:
-  Rodzin Zastępczych,
-  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie,
-  Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Kościerzynie,
-  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie,
-  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie,
-  Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipuszu,
-  Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie.
Celem spotkania było przedstawienie produktu finalnego, opracowanego przez pracowników Starostwa Powiatowego w Lęborku, który stanowi uzupełnienie działań przewidzianych w  ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz o pomocy społecznej, jakie skierowane były do osób usamodzielnianych w celu pobudzenia ich do aktywności.

03.10.2014

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl