Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

KONKURS PLASTYCZNY pn. „Mój wymarzony dom”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie jako Organizator Pieczy Zastępczej ogłasza konkurs plastyczny pn. „Mój wymarzony dom”. Do Konkursu zapraszamy  dzieci  i młodzież z Powiatu Kościerskiego pozostająca w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej. Prace plastyczne przy wykorzystaniu dowolnych technik plastycznych w formacie A4, należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do PCPR w Kościerzynie ul. Krasickiego 4, 83-400 Kościerzyna  z dopiskiem na kopercie: "Konkurs plastyczny – Mój wymarzony dom” w terminie do 01 czerwca 2016 roku. Tematem prac winien być wymarzony dom, interpretacja tematu zależy od uczestników, ich indywidualnych pomysłów i kreatywności. Konkurs wpisuje się w obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i  jest objęty patronatem przez Starostę Powiatu Kościerskiego. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego w dniu 04 czerwca 2016r.
Serdecznie już  zapraszamy!!!

Regulamin konkursu

 

13.05.2016

więcej...

 

Krzywdzenie dzieci – na co zwrócić uwagę

Pracownicy Punktu Interwencji Kryzysowej zostali zaproszeni do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie na spotkanie z pracownikami Oddziału Dziecięcego i Rehabilitacji Dziecięcej, które odbyło się 10 maja 2016 r.  Tematem przewodnim spotkania było : „Krzywdzenie dzieci”.
Jak wiemy, dziecko w każdym wieku powinno doznawać miłości i wsparcia ze strony dorosłych. Krzywdzenie dziecka zawsze negatywnie wpływa na jego rozwój. Obowiązkiem specjalistów jest nie tylko chronić dziecko przed krzywdzeniem, ale także wspierać i edukować rodziców, aby potomstwo mogło wzrastać w dobrych warunkach. Rola pielęgniarek, położnych pracujących z dziećmi i rodzicami jest wyjątkowa: w wielu przypadkach to pracownicy ochrony zdrowia są jedynymi, którzy poza rodzicami mają kontakt z dzieckiem, a więc mogą zaobserwować trudności i problemy rodziny. Spotkanie to miało na celu ukazanie szczególnej pozycji dziecka jako osoby krzywdzonej oraz dostarczenie i przypomnienie wiedzy na temat tego jak skutecznie chronić dziecko przed krzywdzeniem. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i spotkanie. Miałyśmy okazję poznać osoby czujne i wrażliwe na krzywdę i potrzeby małego człowieka. Szczególnie dziękujemy Paniom Pielęgniarkom i w Międzynarodowym dniu Pielęgniarek i Położnych składamy najserdeczniejsze życzenia.

13.05.2016

więcej...

 

Rozmawialiśmy z dziećmi o ich prawach

Pracownik Punktu Interwencji Kryzysowej w  Kościerzynie został zaproszony na specjalne spotkania do Przedszkola i Szkoły Podstawowej Happy Kids.
Celem tych spotkań było zaznajomienie  najmłodszych obywateli z ich prawami. Rozmawialiśmy m.in. o prawie do wychowywania się w zdrowym środowisku, do życia bez krzyku i przemocy i prawie do wyrażania własnych poglądów.
Było to dla nas nowe wyzwanie i cenne doświadczenie za które bardzo dziękujemy :)

 

 

13.05.2016

więcej...

 

"Dobre praktyki w obszarze rehabilitacji społeczno - zawodowej osób z niepełnosprawnością"

Fundacja "Sprawni Inaczej" - Warsztat Terapii Zajęciowej, Starostwo Powiatowe w Kościerzynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie w dniu 29 kwietnia 2016 r. zorganizowali Konferencję pt. "Dobre praktyki w obszarze rehabilitacji społeczno - zawodowej osób z niepełnosprawnością".

02.05.2016

więcej...

 

Warsztat dla pracowników instytucji pomocy społecznej Powiatu Kościerskiego

26 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie grupy pracowników instytucji pomocy społecznej w ramach prowadzonego w tym roku projektu pod nazwą: WSPARCIE PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH I ASYSTENTÓW RODZIN POWIATU KOŚCIERSKIEGO W ORGANIZOWANIU I PROWADZENIU GRUP SAMOPOMOCOWYCH I PSYCHOEDUKACYJNYCH DLA OSÓB BĘDĄCYCH W KRYZYSIE.

29.04.2016

więcej...

 

„Twój Start w Przyszłość” Targi Edukacji i Pracy w Kościerzynie

W dniu 20.04.2016 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie odbyły się Targi Edukacji i Pracy, których organizatorem było Młodzieżowe Centrum Kariery w Kościerzynie.

Wystawę licznie odwiedzili mieszkańcy powiatu kościerskiego, w tym: uczniowie kościerskich szkół - Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1, Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2, Powiatowego Zespołu Szkół Nr 3, I Liceum Ogólnokształcącego wraz z nauczycielami, osoby bezrobotne i poszukujące pracy, zaś wśród Wystawców znaleźli się: lokalni pracodawcy, agencja pracy, Powiatowy Urząd Pracy, Punkt Pośrednictwa Pracy w Kartuzach, Wyższe Uczelnie z Trójmiasta, Słupska, Starogardu Gdańskiego.

Młodzież tłumnie odwiedziła stoisko organizatora - Młodzieżowego Centrum Kariery w Kościerzynie oraz Punktu Pośrednictwa Pracy w Kartuzach, gdzie mogli zapoznać się nie tylko z ofertami pracy ale także z ofertą szkoleniową.

Gośćmi specjalnymi byli: Alicja Żurawska - Starosta Kościerski, Barbara Piepióra - Dyrektor Powiatowego Centrum Oświaty w Kościerzynie, Marzena Hinca - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, Mirosław Ginter - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie.

29.04.2016

więcej...

 

Warsztat Terapii Zajęciowej poszukuje instruktora art- terapii

 

INSTRUKTOR ART-TERAPII
Miejsce pracy: Kościerzyna
Opis stanowiska:
Prowadzenie terapii zajęciowej  dla dorosłych osób z niepełnosprawnością w pracowni
art-terapii poprzez:

• tworzenie wzorów kartek okolicznościowych (Boże Narodzenie, Wielkanoc i inne)
• tworzenie projektów wykorzystujących szycie na maszynie (np. torby)
• organizowanie pracy w grupie
• realizowanie indywidualnych programów rehabilitacji uczestników
• nadzór i realizacja zamówień zlecanych w ramach ekonomi społecznej pracowni art-terapii
Wymagania:
• wykształcenie min. średnie lub w trakcie studiów (mile widziane ASP lub podobne)
• duże zdolności manualne/artystyczne
• duża samodzielność w pracy
• twórczość
• umiejętność szycia
• mile widziana znajomość techniki decoupage
• mile widziane doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi
Oferujemy:
• ciekawą pracę w dynamicznym i kreatywnym zespole
• umowa o pracę
• premie uznaniowe
CV prosimy przesyłać na adres wtz.fsi@gmail.com lub dostarczyć : ul. Słoneczna 1 Warsztat Terapii Zajęciowej, tel. 664 365 693.

25.04.2016

więcej...

 

GRUPA WSPARCIA

19.04.2016

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl