Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

„Festiwal Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych”

20 października 2015 r.  w Domu Kultury w Karsinie odbył  się „Festiwal Twórczości Teatralnej  Osób Niepełnosprawnych”. Organizatorem Festiwalu było Stowarzyszenie Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu. Projekt realizowano dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na scenie można było podziwiać spektakle teatralne przygotowane przez Mieszkańców 7 Domów Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Wiela. W realizacji projektu pomagali wolontariusze i młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 z Karsina.
Aktorom występującym na scenie kibicowali też przybyli na uroczystość goście z DPS z       Gniewu. Licznie zgromadzona widownia podziwiała talent i zaangażowanie aktorów. Widzowie mieli możliwość obejrzeć różnorodne przedstawienia teatralne: wesołe, śmieszne, refleksyjne i skłaniające do zadumy. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.
Teatry prezentowały następujące spektakle:
DPS „Leśny" Zaskoczyn –„Kwiat jednej nocy"
DPS Stanisławie -„Laleczka z Saskiej Porcelany"
DPS Lubkowo -„Romeo i Dżuliet"
DPS "Kaszub" Stawiska - „Perypetie Babci Jubilatki"
ŚDS z Wiela -„Rzepka"
DPS Chojnice -„Spotkanie z ekologią"
DPS Cisewie -„Podróż"
DPS Kobysewo - występ taneczno–wokalny
Festiwal tym razem został zaaranżowany w jesiennej kolorystyce z filmowymi akcentami muzycznymi. Aktorzy w asyście opiekunów grup dobrze się przygotowali do występów i bez tremy odegrali swoje role. Widać było, że przebywanie na scenie sprawia im wielką radość i satysfakcję. Spotkanie było dobra okazją do wymiany doświadczeń i obserwacji efektów  pracy terapeutycznej i dorobku artystycznego poszczególnych Domów.
Po części konkursowej dla wszystkich uczestników wystąpiła grupa kabaretowa z Krakowa z przedstawieniem pt.:" Szaleństwa Panny Róży".
Po raz kolejny występom przyglądało się Jury w składzie: Ewa Bal, Bożena Wieteska i Maria Bal, podejmując się trudnego zadnia ocenienia inscenizacji i prezentacji startujących w przeglądzie grup teatralnych. Jury wysoko oceniło wartość artystyczną występów. Artyści usłyszeli same komplementy i zasłużone pochwały za swoje prezentacje.
Pamiątkowe statuetki, dyplomy i słodkie upominki wręczane przez Panią Irena Ngyuen Chi Prezes „Stowarzyszenia Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu" otrzymali wszyscy, którzy wystąpili na scenie - bez wyjątku, ponieważ wspaniale się zaprezentowali i zasłużyli na nagrody. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom poczęstunek i dobrą zabawę.

26.10.2015

więcej...

 

EUROPEJSKA NOC BEZ WYPADKU

<a href="/upload/Instrukacja_i_scenariusz_2015.doc">Instrukcja i scenariusz 2015</a>

 

16.10.2015

więcej...

 

Spotkanie Zespołu do spraw opracowania koncepcji „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kościerskiego na lata 2016-2021”.

Spotkanie Zespołu do spraw opracowania koncepcji „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kościerskiego na lata 2016-2021”.
W związku z przystąpieniem do prac nad nową strategią w dniu 12 października 2015 r. w sali Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie odbyło się pierwsze spotkanie robocze Zespołu do spraw opracowania koncepcji „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kościerskiego na lata 2016-2021”, który został powołany na mocy Zarządzenia Nr 53/2015 Starosty Kościerskiego z dnia 22 września 2015 r.
Pracom Zespołu przewodniczyła Pani Marzena Hinca-Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie, która po przywitaniu przybyłych gości omówiła program spotkania, przybliżyła wnioski monitoringu obowiązującej strategii oraz założenia do nowego dokumentu.
Biorąc pod uwagę, iż strategia jest dokumentem długofalowym, wynikającym z potrzeb lokalnych, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie zaprosiło do Zespołu pracującego nad nową strategią przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych działających w obszarze polityki społecznej: gminnych i miejskiego ośrodka pomocy społecznej, domów pomocy społecznej, warsztatu terapii zajęciowej, komendy powiatowej policji, powiatowego urzędu pracy, centrum administracyjnego placówek opiekuńczo-wychowawczych, zespołu kuratorów rodzinnych, poradni psychologiczno-pedagogicznej, specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego, szpitala specjalistycznego, powiatowej społecznej rady do spraw osób niepełnosprawnych oraz fundacji i organizacji pozarządowych.
Kolejne spotkanie Zespołu zaplanowane jest na I połowę listopada.

16.10.2015

więcej...

 

Rozpoczęcie szkolenia dla rodzin zastępczych

11 osób, które zadeklarowały chęć pełnienia funkcji rodziny zastępczej, w dniu 14 października 2015 r. rozpoczęło szkolenie przygotowujące do pełnienia tej funkcji. Zajęcia prowadzone są przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie na terenie instytucji, co w znacznym stopniu ułatwi rodzinom dostęp na poszczególne zajęcia. Szkolenie ma na celu pogłębienie umiejętności opiekuńczych i wychowawczych zakwalifikowanych kandydatów. Zdobyte umiejętności umożliwią im w dalszym procesie prawidłowe sprawowanie pieczy nad powierzonymi im dziećmi. Przewidywany termin zakończenia szkolenia to grudzień 2015/styczeń 2016.

15.10.2015

więcej...

 

Dyżury Przewodniczącego Powiatowego Zespołu Orzekającego

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom Przewodniczący Powiatowego Zespołu Orzekającego w

Kościerzynie będzie przyjmował interesantów w sprawie skarg i wniosków 

w każdy czwartek od godziny 10.00 do 12.00

w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie przy ul. Krasickiego 4


Zapraszam Adam Sosnowski

08.10.2015

więcej...

 

Podsumowanie lata na pikniku rodzinnym.

Koniec lata i przyszedł czas na piknik rodzinny, który odbył się na świeżym powietrzu w dniu 24 września 2015r. w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w Kościerzynie. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprosiło dzięki uprzejmości gospodarza obiektu  Pani Teresy Preis rodziny zastępcze z dziećmi i rodzinami biologicznymi.
Impreza odbyła się pod hasłem „Zdrowa Rodzina Trzeźwa Rodzina. Na gości czekało dużo atrakcji, a na dzieci animatorka Pani Natalia. Czas umilał Pan Adam wraz z Panem Tomkiem. Dorośli z dziećmi wzięli udział w warsztatach wyrobu papieru czerpanego, ekologicznego mydła i masła. Można było posilić się przy suto zastawionych stołach, na których czekały smakowite potrawy jak pieczone ziemniaki z niesamowitym śledziem w śmietanie. Nie zabrakło chleba z swojskim masłem, drożdżówki. Również dzięki sponsorom, goście mogli poczęstować się pieczoną kiełbaską, napojami. A  my przygotowaliśmy drobne upominki i dyplomy dla uczestników konkursów. Jednym z  konkursów był konkurs na najbardziej nietypową potrawę z ziemniaków. Wygrały gofry przygotowane przez Panią Halinkę. Dwie równorzędne nagrody za zapiekanki z ziemniaków przypadły Paniom Celinie i Malwinie. Natomiast konkurs na najdłuższą obierkę z ziemniaka wygrała Pani Beata. W tym dniu ogłosiliśmy wyniki konkursu na Logo PCPR. Na te wyniki czekały dzieci, które od sierpnia nadsyłały prace. Z wszystkich prac jury wybrało dwa rysunki, które spełniały wymogi konkursu. Były to prace Zuzi i Patrycji. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego obecni na pikniku otrzymali dyplomy. Czwartkowe popołudnie przebiegło w bardzo miłej atmosferze przy pięknej pogodzie. Spotkanie to zapoczątkowało cykl spotkań promujących rodzicielstwo zastępcze . Następne już w grudniu.

Serdecznie dziękujemy Panie Teresie za wspaniałą gościnę, a  wszystkim za udział.

01.10.2015

więcej...

 

ZAGŁOSUJ NA SUPER SENIORA 2015

ZAGŁOSUJ NA SUPER SENIORA 2015

Znasz seniorkę lub seniora, którzy mają ciekawe pasje i zarażają pozytywną energią, zgłoś ich kandydaturę do tytułu Super Senior. Możesz również zgłosić sam siebie. Organizatorzy 6 Sopockich Targów Seniora poszukują Super Seniorów, osoby z województwa pomorskiego, które swoim przykładem udowadniają, że jesień życia może być piękna. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i tytuł Super Senior 2015. 

Tytuł Super Senior 2015 zostanie przyznany w trzech kategoriach:
1) działalność społeczna, 2) kultura i sztuka, 3) sport i rekreacja. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas 6 edycji Sopockich Targów Seniora, która odbędzie się w dniach 3 i 4 października w Hali 100-lecia Sopotu.

Swoich kandydatów zgłaszać można do 23 września br. Wystarczy wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, który zawiera podstawowe dane oraz krótki opis Kandydatki/Kandydata do tytułu Super Seniora. W tym miejscu należy opisać pasje, aktywności, zainteresowania lub osiągnięcia. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępny u Organizatorów oraz na stronie www.targiseniora.pl.

Wypełniony i podpisany formularz należy przesłać e-mailem na adres biuro@targiseniora.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, ul. Kolejowa 14, 81-835 Sopot, z dopiskiem „Konkurs –SUPER Senior 2015” do dnia 23 września 2015 roku. (decyduje data wpływu!)

22.09.2015

więcej...

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
strona 32 z 62
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl