Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Wigilia 24.12.2015 - nieczynne

Informujemy, iż 24.12.2015r  (Wigilia) PCPR będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

 

 

18.12.2015

więcej...

 

WSPARCIE PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH I ASYSTENTÓW RODZIN POWIATU KOŚCIERSKIEGO W ORGANIZOWANIU I PROWADZENIU GRUP SAMOPOMOCOWYCH I PSYCHOEDUKACYJNYCH DLA OSÓB BĘDĄCYCH W KRYZYSIE


Jest to tytuł warsztatu szkoleniowego, który jest organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie. Warsztat skierowany jest do pracowników socjalnych i asystentów rodzin powiatu kościerskiego.

W ramach sesji warsztatowych specjaliści mają możliwość zapoznania się z następującymi aspektami pracy z grupą:
-rozeznanie problemu i wstępna diagnoza
-pierwszy kontakt interpersonalny z klientem
-praca z kryzysem
-profesjonalizm i wolontariat w systemie pomocy
-cel, normy i struktura różnych grup samopomocy i psychoedukacyjnych
-program pomocy w grupach
-fazy pracy grupy
Planujemy, iż kontynuacją owego warsztatu będą spotkania superwizyjne, w trakcie których można przyglądać się postępom w rozwoju grup stworzonych przez uczestników warsztatu oraz rozwiązywać napotykane trudności.

Mamy nadzieje, iż to działanie pozwoli nam wejść w Nowy 2016 Rok ze świeżymi pomysłami i zapoczątkuje wiele nowych inicjatyw w pracy pracowników pomocy społecznej.

14.12.2015

więcej...

 

Mikołajki dla rodzin zastępczych

4 grudnia 2015 r. po raz kolejny byliśmy organizatorami spotkania „Mikołajkowego” dla rodzin zastępczych. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Wybickiego w Kościerzynie. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku zaproszeni goście nie zawiedli. Spotkanie było doskonałą okazją do integracji środowiska rodzin zastępczych, wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim do wspólnej zabawy i oderwania się od codziennych obowiązków i problemów. Niewątpliwie pomógł w tym przygotowany program artystyczny gości specjalnych- członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Wielkiego Klincza -„Sąsiadki Aparatki”, które zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu „Kot w butach”. Natomiast podopieczni rodzin zastępczych przy pomocy – Pani Izydory specjalnie na tę okazję wyrecytowały świąteczne wiersze. Oprawę muzyczną pozostałej części spotkania zapewnił Pan Adam wraz z Panem Tomkiem.

10.12.2015

więcej...

 

Moc serdecznych życzeń

Składamy serdeczne wyrazy uznania Pani Barbarze Okrój za otrzymanie prestiżowej nagrody  „Srebrnego drzewka”   przyznawanej przez  Marszałka Województwa Pomorskiego za osiągniecia w dziedzinie aktywizowania i integrowania wspólnot lokalnych na rzecz rozwiązywania problemów społecznych.
Jesteśmy dumni , że tak wyjątkowa nagroda trafiła do                „naszej Koleżanki”.


Życzymy wszystkiego najlepszego  oraz dalszych sukcesów.

 

 

 

25.11.2015

więcej...

 

W Starostwie odbyło się spotkanie z kierownikami i przedstawicielami Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu Powiatu Kościerskiego

Gospodarzami spotkania byli Henryk Ossowski, wicestarosta kościerski oraz Marzena Hinca, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie. Poza kierownikami i przedstawicielami Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu naszego Powiatu, w spotkaniu udział wzięli także Monika Wollik – Litwin, Sekretarz Powiatu oraz Dorota Bałukonis, Skarbnik Powiatu.
Spotkanie było okazją do złożenia życzeń uczestnikom spotkania, a także za Ich pośrednictwem wszystkim pracownikom socjalnym z terenu Powiatu, z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Jak powiedział wicestarosta Henryk Ossowski, codzienna służba pracowników socjalnych, to przede wszystkim zmaganie się z wieloma ludzkimi problemami – ubóstwem, niedożywieniem, przemocą czy chorobami. Zadań takich nie może wykonywać osoba przypadkowa i bez odpowiedniego przygotowania. Pracownik socjalny bowiem, jako reprezentant zawodu obdarzonego mianem zaufania publicznego, to osoba do której każdy potrzebujący, słaby i bezbronny, może zwrócić się nie tylko o pomoc materialną, ale przede wszystkim o wsparcie emocjonalne, zrozumienie i cenną radę. Dlatego praca ta zasługuje na słowa szacunku i uznania.
Podczas spotkania rozmawiano także o współpracy na przyszłość i możliwościach Powiatu oraz samorządów gminnych w zakresie szeroko rozumianej pomocy społecznej.
Należy również dodać, że jedna z uczestniczek spotkania – Barbara Okrój, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Liniewie, została jedną z pięciu osób z terenu Województwa Pomorskiego, które zostały uhonorowane „Srebrnym drzewkiem”, a więc Nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego, którą doceniono za aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych na rzecz rozwiązywania problemów społecznych.

tekst T.Sz.

25.11.2015

więcej...

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
strona 30 z 62
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl