Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Projekt „Jak Feniks z Popiołu„ trwa

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Placówek Socjalizacyjnych w Kościerzynie w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej praktycznie jest już na finiszu realizacji. Od września był to intensywny czas zajęć i spotkań dla dzieci, rodziców i opiekunów - uczestników projektu. W ramach aktywnych form integracji społecznej odbyły się zajęcia z terapii ruchem i choreoterapii. Zajęcia z psychologiem, które pozwalają dzieciom rozwijać kreatywność, uczą umiejętności komunikacji, autoprezentacji i przedsiębiorczości są w centrum zainteresowania uczestników. Zajęcia te rozwijają inwencję twórczą, uczą pracy w grupie, nawiązywania kontaktów, podnoszą i odbudowują u dzieci własną samooceną. W ramach form integracji społecznej odbyły się już ostatnie warsztaty „kreatywnej kuchni” gdzie dzieci uczyły się, iż przygotowywanie posiłków może być świetną zabawą. Uczestnicy projektu wraz z dorosłymi korzystają ze wszystkich form wsparcia specjalistycznego. Psycholog, prawnik i lekarz psychiatra mają w dalszym ciągu „pełne ręce roboty”. Zainteresowanie tą formą pomocy jest duże, a to znaczy, że założenia projektu były trafne i trzeba myśleć jak tą lukę po zakończeniu projektu uzupełnimy. W październiku byliśmy z uczestnikami w Teatrze NOT w Gdańsku na spektaklu pt. „Wikingowie”. Dzieciom bardzo podobał się spektakl. Natomiast młodzież realizująca plany usamodzielnienia spotykała się po przerwie wakacyjnej z mentorem i zdobywała dalszą wiedzę od praktyka. Projekt zbliża się do końca realizacji. Na uczestników czekają ostatnie spotkania integracyjne, ze specjalistami i integracyjne. Na najbardziej aktywnych uczestników projektu czekają upominki. Dziękujemy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom z Placówek Socjalizacyjnych w Kościerzynie, które poza projektem z własnych środków finansuje pomoc rzeczową dla uczestników.

05.12.2017

więcej...

 

Konkurs- Nagroda Bursztynowego Katamaranu

Pomorska Rada Działalności Pożytku Publicznego wraz z Pomorską Radą Organizacji Pozarządowych już po raz szósty zaprasza do udziału konkursie Nagrody Bursztynowego Katamaranu w dwóch kategoriach: – dla Samorządu Terytorialnego z naszego województwa, najlepiej współpracującego z NGO – dla Organizacji Pozarządowej – za najlepszą partnerską współpracę 2017 roku.

Nagroda Bursztynowego Katamaranu jest szczególnym wyróżnieniem. Ma na celu promowanie idei współpracy i dobrych relacji międzysektorowych. Do uczestnictwa zapraszamy: organizacje pozarządowe, rady organizacji pozarządowych województwa pomorskiego i jednostki samorządu terytorialnego. Uwaga! Wszystkie wymienione podmioty mają prawo zgłaszania jedynie Samorządu i Organizacji Pozarządowej działającej na terenie danego podmiotu zgłaszającego. Aby móc zgłosić samorząd lub organizację pozarządową (pierwsza lub druga kategoria) należy wypełnić ankietę internetową, dostępną pod adresem:

1) Najlepszy Samorząd: http://goo.gl/uY2TKM

2) Najlepsza Organizacja: http://goo.gl/PntzZa

Nieprzekraczalny termin zgłoszeń mija 27 listopada 2017 roku do północy. Zgłoszenia w formie ankiety elektronicznej nie wymagają drukowania. Komisja Konkursowa powołana z grona PRDPP i PROP wybierze po jednym laureacie w każdej kategorii.

Nagroda zostanie wręczona podczas XXIII Gali Bursztynowego Mieczyka, która w tym roku odbędzie się 1 grudnia 2017 roku.

Szczegółowe informacje na temat Konkursu Nagrody Bursztynowego Katamaranu dostępne są w Regulaminie Konkursu na stronie: http://bursztynowymieczyk.pomorskie.pl Wszelkich dodatkowych informacji udziela: Przewodniczący Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych – Marek Olechnowicz (prop@vp.pl).

23.11.2017

więcej...

 

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytucji pomocy społecznej z terenu Powiatu. Gospodarzami spotkania byli pan Henryk Ossowski, wicestarosta kościerski oraz pani Marzena Hinca dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie. Oprócz uczczenia tego Dnia, była to również doskonała okazja do rozmowy o współpracy, problemach i perspektywach zawodu jak też kierunkach działań pracy socjalnej.

26.11.2017

więcej...

 

Ruszył Program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu 2017 r.

Powiat Kościerski i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie jako realizator Programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu 2017 r.” informuje osoby niepełnosprawne będące mieszkańcami gmin: Kościerzyna, Lipusz, Karsin, Dziemiany i Nowa Karczma, poszkodowanych w tegorocznej nawałnicy, którzy otrzymali zasiłek celowy w związku z wystąpieniem zdarzenia niosącego znamię klęski żywiołowej, o możliwości skorzystania z pomocy finansowej w ramach utworzonego z tego tytułu programu. W celu uzyskania informacji należy kontaktować się bezpośrednio z Powiatowym Centrum Kościerzyna ul. Krasickiego 4, pok. 11 tel. 58 681-52-69. Wnioski będą dostępne w siedzibie PCPR Kościerzyna oraz na stronie internetowej www.pcprkoscierzyna.pl. i www. powiatkoscierski.pl. Informacje o programie na stronie www.pfron.org.pl Wnioski w ramach programu składane są w trybie ciągłym, jednakże nie dłużej niż do dnia 1 grudnia 2017 roku.

10.11.2017

więcej...

 

Warsztat dla Mamy i Taty. Start: 18.11.2017

Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. ZAPRASZAMY :)

14.11.2017

więcej...

 

Masz obowiązek - nie tylko prawo, reaguj!

Forum dyskusyjne "Masz obowiązek - nie tylko prawo, reaguj!" za nami. Cieszymy się ogromnie, że spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób: pracowników służby zdrowia, pracowników pomocy społecznej, pedagogów a także młodzież z liceum medycznego.
Naszymi prelegentami byli pani Aleksandra Szulman Wardal, pani Emilia Wantoch - Rekowska, asp. Wiesław Bielawa, Rafał Mikołajczyk, pan Ireneusz Tomaszewski oraz pan Krzysztof Sarzała.
Ciekawe wystąpienia zachęciły zgromadzonych gości do zadawania pytań i dyskusji.
Forum zrealizowane zostało w ramach Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

13.11.2017

więcej...

 

X Rajd Niepodległości

Tradycyjnie z okazji 11 listopada Punkt Interwencji Kryzysowej brał udział w X Rajdzie Niepodległości orgaznizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie.

13.11.2017

więcej...

 

02.11.2017

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl