Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Przygotowanie do Świąt w PCPR

Święta zbliżają się wielkimi krokami – a jak Święta, to także składanie sobie życzeń. Z tego względu 15 marca 2018 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie zebrali się wychowankowie rodzin zastępczych aby na ten czas przygotować własnoręcznie robione kartki świąteczne. Wspólna praca przyniosła efekty nie tylko w postaci kartek, ale była również doskonałą okazją do integracji środowiska rodzin zastępczych. A powstałe na tym spotkaniu prace z pewnością wywołają uśmiech, a może i nawet wzruszenie adresatów. Każda z osób samodzielnie zdecyduje kogo obdaruje takim prezentem.

16.03.2018

więcej...

 

Aktywny Samorząd w roku 2018

Aktywny Samorząd w roku 2018

KOMUNIKAT DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RUSZA EDYCJA PROGRAMU „AKTYWNY SAMORZĄD” NA  2018 ROK

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, że w związku z dalszą realizacją pilotażowego programu „AKTYWNY SAMORZĄD” w roku 2018 osoby niepełnosprawne będą mogły składać wnioski na dofinansowanie w ramach dwóch Modułów

W dniu 31 stycznia 2018 roku Zarząd Państwowego  Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  przyjął Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2018 roku.

TRYB ORAZ TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW:

MODUŁ I

MODUŁ II

Od 23 kwietnia do 30 sierpnia 2018 roku

Na II semestr

2017/2018

Na I semestr

2018/2019

Od 9 marca do

30 marca 2018 roku

Od 1 września do

10 października 2018 roku

Program będzie obejmował następujące obszary wsparcia:

Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową:

 

Moduł I:

Obszar A

Zadanie 1 - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania  do posiadanego samochodu,
Zadanie 2 - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,

Obszar B

Zadanie 1 - pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,
Zadanie 2 - dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,

Obszar C

           Zadanie 2 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

           Zadanie 3 - pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości,
Zadanie 4 - pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne (co najmniej na III poziomie jakości),

Obszar D - pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej,

Moduł II: Pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym

Pomoc w uzyskaniu wykształcenia poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub szkole wyższe (studia pierwszego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym/wieczorowym/zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

Szczegółowe warunki uczestnictwa w programie oraz druki wniosków wraz załącznikami można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie przy ul. Krasickiego 4 tel. 58/686 50 05, 681 52 69 lub na stronie internetowej pcprkoscierzyna.pl w zakładce Aktywny Samorząd.

Wnioski dotyczące realizacji ww. obszarów programu należy składać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie przy ul. Krasickiego 4 lub za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego).

Program jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wnioski do pobrania

07.03.2018

więcej...

 

Marzec na obcasach

Szanowni Państwo, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk zaprasza mieszkanki Pomorza na piątą edycję Marca na Obcasach - cyklu bezpłatnych warsztatów i spotkań poświęconych m.in. tematyce odkrywania talentów, mocnych stron, planowania kariery oraz rozwoju kompetencji niezbędnych na rynku pracy. Do udziału w warsztatach zapraszamy Panie, które szukają inspiracji do działania i potrzebują motywacji do podjęcia nowych wyzwań w obszarach zmiany pracy, rozwoju osobistego i zawodowego. Zajęcia prowadzone będą przez specjalistów z zakresu planowania kariery zawodowej i rekrutacji, komunikacji interpersonalnej, wizerunku, profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia, coachów oraz trenerów. W tym roku Marzec na Obcasach odbędzie się w Gdańsku, Słupsku, Bytowie, Chojnicach, Człuchowie, Kartuzach, Kościerzynie, Kwidzynie Malborku, Pucku, Słupsku, Sztumie, Dzierzgoniu, Tczewie, Wejherowie, Ustce i Miastku.

http://wup.gdansk.pl/marzecnaobcasach

 

27.02.2018

więcej...

 

Serce Kaszub

 

06.03.2018

więcej...

 

Filia Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Kościerzynie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, iż Filia Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Kościerzynie tak jak w roku ubiegłym otrzymała dotację Ministerstwa Sprawiedliwości na kontynuację projektu.

21.02.2018

więcej...

 

Jubileuszowa – XV Edycja Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty

Dnia 12 lutego 2018 roku odbyła się uroczystość wręczania statuetek Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty. Ze względu na jubileuszowy charakter uroczystości, zmieniono w tym roku formułę tego wydarzenia. Zadaniem Kapituły, powołanej Zarządzeniem Starosty Kościerskiego, było dokonanie wyboru Laureatów Jubileuszowej Edycji Medalu, spośród Laureatów wyróżnionych w czternastu poprzednich edycjach Medalu, a także spośród osób bądź formalnych lub nieformalnych grup osób, dotychczas nienagrodzonych Medalem. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w intencji chorych w Kościele pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie, koncelebrowanej przez Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasynę, który sprawował Patronat Honorowy nad uroczystością. Priorytetem dla Kapituły było wytypowanie laureatów, którzy autentycznie, systematycznie i z zaangażowaniem działali na rzecz osób z niepełnosprawnością i chorych na przestrzeni wielu lat. Podczas tegorocznej, Jubileuszowej Edycji, Kapituła przyznała Medale Jubileuszowe, Wyróżnienia Jubileuszowe, Dyplomy Uznania Starosty Kościerskiego oraz Jubileuszowe Podziękowania. Oprawę artystyczną zapewniły osoby niepełnosprawne - podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Jesteśmy dla Ciebie” z Kościerzyny, grupa ECEKON Brass Band z Gdańska oraz Pani Sylwia Grzegorzewska, niewidoma wokalistka ze Stowarzyszenia Niepełnosprawnych „Pokój” z Łodzi.

Nagrodzeni i wyróżnieni:

Jubileuszowe: 1. Fundacja Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego

2. Warsztat Terapii Zajęciowej w Kościerzynie

3. Lions Klub Kościerzyna

4. Pani Krystyna Dominiczak

5. Pani Elżbieta Żelichowska

Wyróżnienia Jubileuszowe:

1. Nadleśnictwo Kościerzyna

2. Piekarnia Cukiernia B&J Jarzębińscy

3. Hurtownia Paliw Kazimierz Maszk

4. Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z Karsina

5. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” S.A.

6. Gdańska Fundacja Dobroczynności

7. Pan Marek Pienczyn

8. Pani Jadwiga Zwara

9. Pan Jan Chmara

10. Pan Leszek Słomiński

11. Ks. Marian Szczepiński

12. Pan Adam Sosnowski

Dyplom Uznania Starosty Kościerskiego:

Bożena i Mirosław Ugowscy

Podziękowania Jubileuszowe: 1. Oddział Pomorski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

2. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

3. Kuria Diecezji Pelplińskiej

4. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

5. Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu

6. Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Kościerzynie

Wszystkim laureatom gratulujemy!

19.02.2018

więcej...

 

„Ferie w PCPR”

Dnia 05.02.2018r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie odbyły się pierwsze zajęcia pt. „Ferie w PCPR” z lepienia figurek z masy solnej. Głównym celem zajęć było rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz wypełnienie czasu wolnego od zajęć lekcyjnych w czasie wolnym od szkoły. W wyniku czego możliwe stało się odkrywanie przyjemności tworzenia, jak również cieszenie się uzyskanym efektem pracy dzieci biorących udział w tym wydarzeniu.

09.02.2018

więcej...

 

30.01.2018

więcej...

 

Jubileuszowa XV uroczystość wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że dnia12 lutego bieżącego roku odbędzie się Jubileuszowa XV uroczystość wręczenia Medali im. Matki Teresy z Kalkuty. Wyboru Laureatów XV – Jubileuszowej Edycji Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty dokona Kapituła powołana Zarządzeniem Nr 4 /2018 Starosty Kościerskiego z dnia 11.01.2018 r. spośród Laureatów i Wyróżnionych w czternastu poprzednich edycjach. Uroczystość wręczenia Medalu odbędzie się 12 lutego 2018 r. w Hali „Sokolnia” w Kościerzynie. Gala zostanie poprzedzona uroczysta Mszą Świętą w Kościele pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie o godzinie 10:00. Organizatorami uroczystości jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Starostwo Powiatowe w Kościerzynie oraz Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu.

18.01.2018

więcej...

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
strona 12 z 62
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl