Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności

Koronawirus: uruchomiona platforma dla obywateli

Uruchomio nową platformę dla obywateli KORONOWIRUS

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych w celu udzie lania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy.

Dyżur informacyjny w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie będzie pełniony od godziny 7:30 do godziny 15.30 pod wskazanym na platformie numerem telefonu.

23.03.2020

więcej...

 

KOMUNIKAT !!!

Informujemy, iż w dalszym ciągu zgodnie z wytycznymi organu prowadzącego od 16 marca 2020 r wstrzymuje się obsługę klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Kościerzynie w siedzibie jednostki, tym samym jednostka jest wyłączona z bezpośredniej obsługi interesantów.

Dlatego też celem ułatwienia załatwiania spraw osobom starszym i mającym trudności w kontakcie z urzędem w formie on-line w związku z ogłoszonym stanem epidemii w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców informuję, że od dnia 23 marca 2020 r. w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie przy ul. I. Krasickiego 4 - wejście główne, zaadaptowaliśmy skrzynkę do korespondencji do której można wrzucać dokumenty, dotyczące spraw pilnych i nagłych.

Korespondencja będzie podlegać rejestracji, jednak ze względu na aktualną sytuację, związaną z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemicznego, możliwość potwierdzenia odbioru jest w tym przypadku niemożliwa.

Skrzynka będzie monitorowana od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00. Prosimy o NIE WRZUCANIE DO SKRZYNKI KORESPONDENCJI PO GODZ. 14.00 oraz w WEEKEND z uwagi na obowiązek RODO.

Prosimy o zabezpieczenie dokumentów w zamkniętej kopercie.

W związku z wyjątkową sytuacją dla Państwa i dla naszej jednostki prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do zaleceń.

Dyrektor PCPR w Kościerzynie Marzena Hinca

więcej...

 

WAŻNE GRUPA WSPARCIA !!

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną informujemy, iż w dniu

26 marca 2020 r. (czwartek) nie odbędzie się grupa wsparcia dla rodzin zastępczych.

W razie potrzeby prosimy rodziny o kontakt pod numerem telefonu 785-993-121.

23.03.2020

więcej...

 

OGŁOSZENIE

Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

z dnia 18 marca 2020 roku

 

Dyrektor PCPR informuje, że dnia 18 marca 2020 r. jednostka obsługuje interesantów

do godziny 15:30.

18.03.2020

więcej...

 

OGŁASZAMY NABÓR DO PROGRAMU „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ” – EDYCJA 2019 – 2020 Powiat Kościerski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie ogłasza nabór osób chętnych do korzystania ze wsparcia

OGŁOSZENIE

OGŁASZAMY NABÓR DO PROGRAMU „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ”

– EDYCJA 2019 – 2020

Powiat Kościerski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie ogłasza nabór osób chętnych do korzystania ze wsparcia świadczonego przez asystentów osobistych osoby niepełnosprawnej, które finansowane jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Program Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej- edycja 2019-2020

Karta zgłoszeniowa do Programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Ogłoszenie Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

19.03.2020

więcej...

 

Informacja

18.03.2020

więcej...

 

SZANOWNI PAŃSTWO !!!

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną wszystkie osoby, które czują niepokój, lęk, obawę o siebie lub swoich bliskich mogą skorzystać z telefonicznego wsparcia psychologicznego poprzez kontakt z numerem telefonu 667-761-455 .

Numer dostępny jest także dla osób, które przeżywają kryzys psychiczny, zmagają się z inną sytuacją losową i pilnie potrzebują pomocy. Pod wskazanym numerem dyżur pełni pracownik Punktu Interwencji Kryzysowej od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 – 15.00.

Ponieważ w obecnym czasie do odwołania wstrzymane są wszystkie spotkania osobiste proponujemy kontakt za pośrednictwem numeru telefonu 667-761-455 lub email: pik@pcprkoscierzyna.pl i wtedy zadzwonimy.

Jeśli jest coś, co Was niepokoi, potrzebujecie porozmawiać ze specjalistą – prosimy Zadzwońcie.

Jednocześnie APELUJEMY i prosimy o rozwagę, ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi i pozostanie w domu przez najbliższy czas. W ten sposób dbamy o siebie i swoich bliskich. Zachęcamy także do zwrócenia uwagi na osoby samotne i w podeszłym wieku w najbliższym otoczeniu – być może one potrzebują pomocy. Jeżeli tak, zadzwońcie. Przekażemy informację odpowiednim służbom.

Pracownicy Punktu Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

17.03.2020

więcej...

 

Uwaga! trwa nabór wniosków o dofinansowanie kosztów uzyskania wykształcenia wyższego w ramach Modułu II programu „Aktywny samorząd”. Komunikat dla studentów którzy mogą mieć trudności z uzyskaniem zaświadczenia z uczelni.

Informacja dla studentów

Przypominamy, że do 31 marca 2020 r. można składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki w roku akademickim 2019/2020 w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” - Modułu II (pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym) za pośrednictwem systemu SOW.

Nawiązując do sygnalizowanych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa trudności w uzyskaniu zaświadczenia z uczelni (dotyczącego pobierania lub kontynuwania nauki niezbędnego do złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach Modułu II) - w sytuacji, gdy uczelnia nie jest dostępna z uwagi na podjęte działania w związku z koronawirusem dopuszczalne jest dołączenie skanu informacji z uczelni o aktualnym braku możliwości uzyskania wymaganego zaświadczenia (np. uzyskanej za pośrednictwem USOS lub witryny uczelni). Skan takiej informacji zastępuje w SOW wymagany załącznik do czasu odzyskania możliwości uzyskania odpowiedniego, wymaganego dokumentu.

https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/uwaga-trwa-nabor-wnioskow-o-dofinansowanie-kosztow-uzyskania-wyksztalcenia-wyzszego-w-ramach-m/

17.03.2020

więcej...

 

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu

Informacja

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje o rozstrzygnięciu konkursu ogłoszonego na podstawie Zarządzenia Nr 3/2020 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie z dnia 14 lutego 2020 r. na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania osób niepełnosprawnych polegającego na świadczeniu usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej z terenu Powiatu Kościerskiego w 2020 roku.

Zarządzenie Dyrektora PCPR 13/2020 Z 16.03.2020

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje o rozstrzygnięciu konkursu ogłoszonego na podstawie Zarządzenia Nr 3/2020 Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie z dnia 14 lutego 2020 r.

 

16.03.2020

więcej...

 

Informacja dot. złożonych ofert

Lista złożonych ofert konkursowych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania osób niepełnosprawnych polegających na świadczeniu usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej z terenu Powiatu Kościerskiego w 2020 roku po ocenie formalnej

Lista złożonych ofert konkursowych

16.03.2020

więcej...

 
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl