Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

KościerzynaPCPR Kościerzyna

Powiat Kościerski - Serce Kaszub BIP Warsztat terapii zajęciowej Dom pomocy społecznej w Cisewiu Centrum Administracyjne Placówek - Opiekuńczo - Wychowawczych Dom pomocy społecznej w Stawiskach Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko Dolina Tęczy OHP Elektroniczna skrzynka podawcza

Aktualności - Festiwal Twórczości Teatralnej Osób ...

Festiwal Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

powrót

Festiwal Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

14 listopada 2013r  w Domu Kultury w Karsinie odbył  się „Festiwal Twórczości Teatralnej  Osób Niepełnosprawnych”. Organizatorem Festiwalu było „Stowarzyszenie Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu”. Projekt realizowano dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych .
Na scenie można było podziwiać spektakle teatralne przygotowane przez Mieszkańców 10 Domów Pomocy Społecznej z woj. pomorskiego. Licznie zgromadzona widownia podziwiała talent i zaangażowanie aktorów.

Teatry prezentowały następujące spektakle:
DPS z  Cisewia - humorystyczne przedstawienie pt: „Życie jak w raju”,
DPS z Lubkowa - wesołą historię pt: „Czerwony Kapturek w wersji nowoczesnej”,
DPS z  Damaszki  - pantomimę; przemyślenia na temat codziennego życia i marzeń pt: „ Szablon”,
DPS ze Stawisk  - spektakl pt: „Krótka historia o miłości”,
DPS z Kobysewa - pełną wspomnień opowieść pt: „Życie Jana Pawła II”,
DPS z Zaskoczyna  - pantomima spektakl pt: „Zwycięstwo Światła”,
DPS z Rokocina -Teatr „Może Bolek” spektakl pt: „Nie lubię poniedziałków”,
DPS  z Rokocina Filia „Niezapominajka” i „La Guardia”- spektakl pt: „Sąsiedzi”,
DPS z Chojnic  - spektakl pt: „Czerwony Kapturek”,
DPS „Mors” Stegna – teatr kukiełkowy pt: „Kopciuszek”.
Widzowie mieli możliwość obejrzeć różnorodne przedstawienia teatralne: wesołe, śmieszne, refleksyjne i skłaniające do zadumy, kukiełkowe, żywego planu oraz pantomimę.
Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

Festiwal został zaaranżowany w bajkowej scenerii w świecie magii, czarów i świateł. Wróżka zapraszała widzów do tajemniczego świata teatrów, wyczarowując  na scenie kolejne gwiazdy i przedstawienia  pełne uroku. Aktorzy z Domów Pomocy Społecznej w asyście opiekunów grup dobrze się przygotowali do występów i bez tremy odegrali swoje role. Widać było, że przebywanie na scenie sprawia im wielką radość i satysfakcję.

Spotkanie było dobra okazją do wymiany doświadczeń i obserwacji efektów  pracy terapeutycznej i dorobku artystycznego  poszczególnych Domów. Kilka Domów skorzystało z okazji do promocji i wystawiło swoje prace przygotowane przez Mieszkańców na terapii zajęciowej. Można było nabyć pamiątkowy świąteczny wyrób i obdarować nim kogoś bliskiego w czasie zbliżających się świąt.

Występom przyglądało się Jury w składzie: Bożena Wieteska, Ewa Bal i Elżbieta Łosińska, które wysoko oceniło wartość artystyczną występów. Artyści usłyszeli same komplementy i zasłużone pochwały za swoje prezentacje.
Pamiątkowe statuetki, dyplomy i słodkie upominki otrzymali wszyscy, którzy wystąpili na scenie - bez wyjątku, ponieważ wspaniale się zaprezentowali i zasłużyli na nagrody.
Upominki w imieniu sponsora czyli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  wręczały Panie Anna Dittmer i Wioletta Polak z Powiatowego Centrum Pomocy  Rodzinie w Kościerzynie. Na widowni nie zabrakło przedstawicieli władz Urzędu Gminy w Karsinie, przedstawicieli sołectw, dyrektorów placówek kulturalnych i dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Karsinie a także młodzieży oraz społeczności lokalnej gminy Karsin jak również podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Wielu.
Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom poczęstunek i dobrą zabawę.

„Stowarzyszenie Na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu” składa serdeczne podziękowanie wolontariuszom z Zespołu Szkół Nr 1 w Karsinie i wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowanie „Festiwalu Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych”.

 
 
Autor: W.P.
ostatnia modyfikacja dnia 18 Listopada 2013
stworzone przez: derwi.pl
© PCPR Kościerzyna - pcprkoscierzyna.pl